Lampa na písek

Publikováno: 10.05.2013 12:12 | Petr Hájek

Designérka Danielle Trofe se nedávno světu předvedla s jednou velmi nečekanou věcí. Jde o její lampy z řady Hourglass LED Lamps, které používají k získání energie pro svícení padající písek vevnitř, čili systém podobný, jaký je i u přesýpacích hodin.

hourglass_led_lamenergy_of_falling_sand_tsod7

Zdroj: Bornrich

Když člověka popadne touha po tom, odlišit svoje hranice v bytí, čase a prostoru něčím originálním, většinou to chce spojit i s tím, aby udělal dobrý dojem na své přátele a známé. Když si navíc k ruce pozve moderní technologie a design, hranice se smývají, vše je dovoleno a nic není dost originální - jako třeba světlo běžnou cestou.

lightdrive_table_lamp_a_bulb_less_led_lamp_ci9ov

Zdroj: Bornrich

Osvětlovadel zajímavých designů (nejen) do domácnosti jsme tu již měli pěknou řádku: vzpomeňme jen Mafia II Gun Lamp, LightDrive Table Lamp či Charlie Davidson Crane Lamp. To jsou vše kousky, jenž zaujaly poslední dobou, ale i další nabídka je dnes samozřejmě extrémně bohatá.

these_led_lamps_have_no_environmental_impact_osaxy

Zdroj: Bornrich

Dnes zamíříme podle všeho do oblasti skoro neuvěřitelné vědy a technických inovací, protože kus dnešní funguje lehce nečekaně zároveň jako lampa a přesýpací hodiny v jednom. A aby to celé bylo ještě podivnější, ony zde přesýpací hodiny pohání lampu!

swedish_organisation_erior_design_w24c6

Zdroj: Bornrich

Danielle Trofe vyhmátla unikát nejen po stránce designové a praktické zároveň, ale provedla to i cestou, jenž hravě přistupuje k zákonům fyziky. Lampa nepotřebuje externí zdroj, nijak nezpůsobuje jakékoliv znečištění a její design zaručuje, že je světlo distribuováno přesně a skončí tam, kde má.

mafia-ii-gun-lamp_7GJfy_48

Zdroj: Bornrich

Cena pro koncové spotřebitele dosud není známa.Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!