Lance Armstrong: vzestup a pád legendy na filmovém plátně

Publikováno: 20.01.2013 21:21 | Jiří Hofbauer

Byl to skandál dlouho na spadnutí. Světová legenda cyklistiky Lance Armstrong, jak už to tak v přítomnosti Oprah Wnfrey bývá zvykem, přiznal k užívání dopingu. Jaký bude další krok kromě soudních tahanic? Kniha, film a muzikál. Kniha vyšla a na filmových právech se právě dohodla studia. U muzikálu doufáme, že broadwayští producenti budou soudní a tohle téma z repertoáru zpěvohry vynechají.

1

Zdroj: Wired

Filmařští supi už zatnuly drápy - JJ Abrams (Bad Robot Productions) a Bryan Burk (Paramount) si už teď ukořistili filmová práva na knihu sportovní reportérky New York Times Juliet Macur Cycle Of Lies: Fall Of Lance Armstrong. I když lze očekávat, že na ději filmového příběhu se ještě pořádně vyřádí scénáristé je kniha poměrně kvalitním výchozím bodem. Macur sledovala Armstrongovu cyklistickou kariéru na stránkách New York Times více jak deset let.

Theme_web

Tento film není prvním pokusem zachytit jeho výjimečný život známého cyklisty. Do této chvíle však všechny spíše idealizované snímky zachycovaly jeho životní výhry a sportovní úspěchy – Tour de France vítězství, olympiáda a boji s rakovinou varlat. Paramount však všechna tahle tématy chce spíše vynechat a více se soustředit na psychologickou stránku věci a především doping.

Kdo šlápne do filmové podoby nejslavnějšího cyklisty světa je zatím v kolech osudu. Skloňovaná jsou především jména Jaka Gyllenhaal a Matt Damon. Ať tak nebo tak Lance bude už navždy legendou.

2

Zdroj: Vibe
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!