Land Rover ukázal superrychlé SUV Range Rover Sport SVR

Publikováno: 01.07.2014 17:58 | Jakub Matulík

Po novince Project 7 přichází na řadu "super sportovní" Range Rover. RR většina z nás milovníků aut považuje za najlepší daily car planety. Je to dáno tím, že se jedná o auto, které umí v podstatě všechno co od auta čekáte. Je velice pohodné, řekněme ještě trošku víc než Mercedes třídy S, a je neskutečně prostorný a bezpečný. Také je z něj skvělý rozhled a je velice bezpečný. Nehledě na fakt, že Range Rover je také doslova narvaný nejnovějšími technologiemi a plný elektronických vychytávek. A ještě jedna věc, dokáže zvládnout jakoukoliv překážku a je více než schopný na jakémkoliv myslitelném povrchu.

rr_suv_1

Zdroj: Land Rover Facebook

Na festivalu GoodWood se každým rokem představí velké množství konceptů a novinek. Range Rover nechce být pozadu, a proto na tomto festivalu nesmí chybět speciálním model Sport SVR. U Jaguaru Project 7 jsme se bavili o nové divizi Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations. I tento počin bude pocházet právě z této továrny. Na trh by se měl dostat v průběhu příštího roku.

rr_suv_2

Zdroj: Land Rover Facebook

A co tento supersportovní Rangerover Sport bude mít pod kapotou? V podstatě to samé co Project 7 tedy pětilitrový osmiválec, který bude díky kompresoru dávat šílených 550 koní. Osmistupňová převodovka ZF bude tento výkon posílat na všech 4 kola. Pravděpodobně bude osazen karbon-keramickými brzdami pro bezpečné zastavení. Důležitou součástí budou upravené tlumiče a celkově upravený podvozek. Samozřejmostí je potom upravené řízení.

Exteriér vozu bude taktéž změněn. Agresivnější vzhled díky novým nárazníkům, by měl vozu pomoct zvýšit přítlak při větších rychlostech. Interiér teto překrásné obludy bude jistě také upraven. Zatím ovšem nevíme jak přesně. Jistotou sou jen skořepinové sedačky. Cena a přesné parametry budou předvedeny na již mockrát zmiňovaném GoodWood festivalu.

rr_suv_3

Zdroj: Land Rover Facebook

rr_suv_4

Zdroj: Land Rover Facebook

rr_suv_5

Zdroj: Land Rover Facebook
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!