Ledový král Henrik Lundqvist

Publikováno: 03.01.2014 09:26 | Jiří Hofbauer

Henrik Lundqvist svou profesionální kariéru odstartoval v roce 2001 v týmu švédské ligy Vastra Frolunda. Už ale o rok dříve byl draftován týmem New York Rangers, kam přestoupil v roce 2005, a kde dnes hraje.

„Od svého příchodu do New Yorku v roce 2005 patří k elitním gólmanům NHL,“ říká o něm generální manažer Glen Sather. „Je hrdým reprezentantem tradice tohoto klubu a my jsme nadšeni, že nadále bude jedním ze základních kamenů mužstva.“

Lundqvist si poměrně rychle vybojoval místo jedničky a stal se hlavní hvězdou slavného klubu. Vedení Rangers si dobře uvědomuje, že právě Lundqvist je klíčovým hráčem mužstva. Odhaduje se, že jednatřicetiletý švédský reprezentant letos vydělá $ 6,875 milionu a po skončení ročníku se může stát neomezeně volným hráčem.

Během prvních tří sezón v NHL byl pokaždé v nominaci na Vezina Trophy za nejlepšího brankáře ligy. Trofej vyhrál v sezóně 2011/2012. Tehdy byl současně nominován i na Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hráče ligy.

V roce 2005 byl vyhlášen nejlepším švédským hokejistou roku a vyhrál anketu o hokejistu roku ve švédské lize. Následující rok získal v Turíně se švédskou reprezentací získal zlatou olympijskou medaili. Časopis People ho v roce 2006 zařadil mezi 100 nejhezčí osobnosti světa. V roce 2012 získal titul nejlepšího brankáře NHL a dosáhl tak na Venzinovu trofej.

Smokingové sako Dolce & Gabbana. Košile Alexander McQueen.

henrik_1

Zdroj: Henrik Lundqvist by Hasse Nielsen & Dan May for MR PORTER, mrporter.comSmokingové sako a boty Dolce & Gabbana. Košile Alexander McQueen. Kalhoty Acne.

henrik_2

Zdroj: Henrik Lundqvist by Hasse Nielsen & Dan May for MR PORTER, mrporter.comOblek Valentino. Rolák John Smedley.

henrik_3

Zdroj: Henrik Lundqvist by Hasse Nielsen & Dan May for MR PORTER, mrporter.comSmoking Valentino. Košile Gucci. Boty Dolce & Gabbana.

henrik_4

Zdroj: Henrik Lundqvist by Hasse Nielsen & Dan May for MR PORTER, mrporter.comSmoking Valentino. Košile Gucci.

henrik_5

Zdroj: Henrik Lundqvist by Hasse Nielsen & Dan May for MR PORTER, mrporter.com

Oblek Valentino. Boty Dolce & Gabbana. Košile Turnbull & Asser.

henrik_6

Zdroj: Henrik Lundqvist by Hasse Nielsen & Dan May for MR PORTER, mrporter.comKošile Alexander McQueen.

henrik_7

Zdroj: Henrik Lundqvist by Hasse Nielsen & Dan May for MR PORTER, mrporter.com

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!