Ledový hotel

Publikováno: 09.01.2013 13:07 | Petr Hájek

Jakkoliv se nám to třeba zdá neobvyklé, jsou mezi námi jedinci, kteří nesnáší teplo, jasné dny a vodu, namísto toho si libují v chladu, ledu a pošmourném počasí. Kam vyrazí za dovolenou ctitelé tepla, je poměrně jasné, ovšem co ta druhá skupinka? Máme pro ni dnes jeden skvělý tip!

2013-01-09-1

Zdroj: Dvice

Hotel s romantickým jménem "Icehotel" ("Ledo-hotel") leží ve Finsku, nějakých 200 kilometrů za polárním kruhem, což jasně naznačuje i osobám v zeměpise nezběhlým, že zde je ale opravdu zima a to převážnou část roku.

2013-01-09-1

Zdroj: Dvice

Zeleně si tam sice člověk příliš neužije, to ale jistě neznamená, že byste byli zcela připraveni o všechny cestovatelské zážitky a radosti, jak známo je to oblast, v níž se vyskytují zajímavé fenomény jako je třeba půlnoční slunce nebo polární záře.

2013-01-09-1

Zdroj: Dvice

Hotel leží v městečku Jukkasjärvi a dle místních obyvatel je to napůl ubytovací zařízení a napůl umělecký projekt. A jak je to možné, ptáte se? Jde o to, že hotel je ze sněhu a ledu, takže je nutné ho každý rok vytvořit znovu a jinak.

2013-01-09-1

Zdroj: Dvice

Úkolu se letos ujal holandský umělec Wouter Biegelaar a jak jeho dílo vypadá v praxi je vidět z okolních snímků. Vzít kus ledu a přepracovat jej do originálního kusu nábytku chce kromě fortelu také originalitu a hlavně - velmi dobré oblečení!

2013-01-09-1

Zdroj: Dvice

Jednu věc ale ledovým hotelům rozhodně nikdo neupře - nikdy zde nemůže dojít k trapné situaci, že nebude k sehnání led do vašeho oblíbeného drinku! I kdyby nedejbože došel, prostě si jen uloupnete kousek nábytku a je to!

Hodnocení článku:Komentáře

Jak se šťastně projíst veselými Vánocemi Jak se šťastně projíst veselými Vánocemi Zima je období, kdy se nejsnadněji nabírá tělesné tuk. Má to určitou spojitost s přírodou a zvířaty, kdy si ukládají k zimnímu... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!