Legendy 2016 - britské historické vozy doplní česká premiéra novinek

Publikováno: 02.06.2016 10:00 | Michal Novák

Jedním z hlavních témat letošního ročníku auto moto show Legendy bude mimo jiné také tematická expozice britských vozů, kde se setkají slavné historické a současné modely automobilových značek z Velké Británie. Motoristická slavnost Legendy se koná již příští víkend 11. a 12. června 2016 v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze – Bohnicích. Na výstavě bude ke zhlédnutí celkově přes tisíc výstavních exponátů.

1-aston-martin-db7-vantage-prototype (1)

Zdroj: legendy.cz

V rámci této tematické sekce uvidí návštěvníci červnové slavnosti hned několik automobilových skvostů a také aktuálních výstavních automobilových premiér v České republice. Nejzajímavějším exponátem této sekce bude velmi vzácný Aston Martin DB7 Vantage Prototypev kombinaci s dalšími třemi modely této značky.

1-jaguar-420g-automatic-1968-01

Zdroj: legendy.cz

Mezi opravdu unikátní vozy letošních výstavy bude patřit rovněž trojlístek největších Jaguárů – dva modely 420G a také Jaguar Mark X z roku 1964. Samozřejmě nemůže chybět ani model XJ, který zde bude vystaven v celé své řadě od nejstaršího až po aktuální model 2016.

Na své si ovšem přijdou i vyznavači luxusních vozů Rolls-Royce, kteří na vlastní oči uvidí model Corniche a také velmi vzácný kabriolet z druhé poloviny šedesátých let - model Silver Shadow S1 DropheadCoupe by Park Ward.  Vedle vozů již zmíněného Jaguar klubu České republiky se na slavnosti LEGENDY 2016 představí rovněž velmi zajímavé exponáty klubových členů značek Mini, Bentley a Lotus.

1-jaguar-420g-automatic-1968-02

Zdroj: legendy.cz

Legendy 2016 jsou však, díky značkovým importérům, také prezentací aktuálních novinek na automobilovém trhu.  U britských značek zažijeme hned čtyři výstavní české premiéry. Jaguar nabídne možnost prohlédnout si první SUV této značky – Jaguar F-Pace. Značka Land Rover odhalí eleganci a krásu svého nového modelu pro všechna roční obdobíRange Rover EvoqueCabriolet. Luxusní BentleyBentayga je rovněž velmi sebevědomým vstupem automobilky Bentley do segmentu SUV a proto nemůže uniknout pozornosti návštěvníků letošních Legend úchvatný kabriolet Rolls-Royce Dawn, který se ve svém názvu rovněž odkazuje na velmi bohatou minulost této legendární britské značky.

1-jaguar-420g-automatic-1968-03

Zdroj: legendy.cz

1-jaguar-xj-series-vlevo-black-tulip-

Zdroj: legendy.cz

2-bentley-bentayga-01

Zdroj: legendy.cz

2-rolls-royce-dawn-01

Zdroj: legendy.cz

2-range-rover-evq-convertible-01

Zdroj: legendy.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!