Legendy bojových umění září na filmových plátnech

Publikováno: 19.03.2017 11:00 | Lenka Mařanová

Zvučná jména jako Steaven Seagal, Bruce Lee, Daniel Wu, Chuck Norris a Jackie Chan jsou spojovaná s akčními hrdiny z filmových trháků. Všichni mají něco společného. Před svou hereckou kariérou poznali tajemství bojového umění z východní kultury, kterou následně přenesli na západ.

pexels-photo-165939

Zdroj: Gong PR

Bruce Lee

Jako první porušil pravidlo, že Kung-Fu se mohou učit pouze Číňané a odhalil poznání tohoto bojového umění bílým. Miláček čínského filmu svou první filmovou postavu ztvárnil již ve třech měsících. Stal se populárním dětským hercem v Hongkongu a výborným tanečníkem tance Ča-ča, který studoval jako jediný kluk na dívčí škole, za což se styděl. Své chlapství si tak dokazoval na ulici, kde se z něj stal známý pouliční rváč, kterého nebylo záhodno rozzlobit. K překvapení všech začal tíhnout ke Kung-fu. Časté problémy a potyčky s policií dovedly Bruce k přestěhování do San Francisca v USA, kde začal Kung-fu vyučovat a založil několik karatistických škol. Jeho obratnost a odvahu ocenili hollywoodští filmaři, a i když ho zprvu obsadili do vedlejší role, strhl na sebe hned veškerou pozornost a stal se rychle miláčkem diváků.

Jackie Chan

Idol většiny malých kluků po celém světě se své akrobatické kousky naučil na Čínské dramatické akademii. Deset let tvrdě pracoval a vynikal hlavně v bojovém umění a akrobacii. Po studiu se začal živit jako kaskadér, což mu přineslo zlomeniny po celém těle. Jistou dobu ho doprovázel neúspěch, ale vytrvalost ve spojitosti s dávkou humoru a vtipu mu pomohla dostat se na výsluní a stát se vzorem nejen v Kung-fu, ale i v herectví.

pexels_thailand-monks-temple-tourism-161183

Zdroj: Gong PR

Steaven Seagal

Hrdina akčních trháků je držitelem 7. danu v Aikidu. K tomuto bojovému sportu se dostal až v dospělém věku v Japonsku, kde působil jako instruktor školy Aikido. Po návratu do USA se objevil v hledáčku filmových producentů a od té doby je známý jako přední hvězda akčních filmů. Svých hereckých úspěchů využívá i k propagaci samotného Aikida. Mimo jiné je ekologický aktivista, aktivista v oblasti práv zvířat a byl uznán reinkarnovaným budhistickým mnichem (Terön Chungdrag Dorje).

AMC_Daniel_Wu_KIT

Zdroj: Gong PR


Daniel Wu

Sympatický bojovník se jako kluk zamiloval do filmu Klášter Shaolin, a proto se začal věnovat umění Wushu. Později na oregonské univerzitě založil klub, kde i sám trénoval. Danielovi se splnil dětský sen, když si zahrál vedlejší roli po boku svého idola Jackieho Chana. Herec ztvárnil také hlavní postavu Sunnyho v seriálu Into the Badlands vysílaného v Čechách i Slovensku stanicí AMC. V současnosti Daniel trénuje různá bojová umění, věnuje se modelingu a jeho herecká kariéra je na vrcholu.

Tajemství úspěchů herců spočívá v nalezení vlastní identity prostřednictvím bojových umění. Nejeden z nich, kromě vnějších bojů, řešil vlastní boje uvnitř sebe. V druhé řadě úspěšného seriálu Into the Badlands se stejně jako v Aikidu, Wushu, či Kung-fu prolíná přátelství, silná vůle a odhodlání dosáhnout stanovených cílů. Tajemství hrdinů mohou diváci odhalit každé pondělí od 20. března na televizní stanici AMC.

 Chuck Norris

Legenda akčních karate filmů se k filmovému průmyslu doslova probojoval. Ve válce v Korei se poprvé potkal s bojovým uměním. Po návratu do USA se mu intenzívně věnoval a jako první muž ze západu dosáhl osmý stupeň černého pásu v Korejském umění TaeKwon Do. Stal se šestinásobným mistrem USA v karate a založil řadu karate škol napříč Spojenými státy. Jedním z jeho učenců byl také slavný Steve Mc Queen, který ho přivedl k herectví.

pexels-photo-236171

Zdroj: Gong PR
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!