Legendy bojových umění září na filmových plátnech

Publikováno: 19.03.2017 11:00 | Lenka Mařanová

Zvučná jména jako Steaven Seagal, Bruce Lee, Daniel Wu, Chuck Norris a Jackie Chan jsou spojovaná s akčními hrdiny z filmových trháků. Všichni mají něco společného. Před svou hereckou kariérou poznali tajemství bojového umění z východní kultury, kterou následně přenesli na západ.

pexels-photo-165939

Zdroj: Gong PR

Bruce Lee

Jako první porušil pravidlo, že Kung-Fu se mohou učit pouze Číňané a odhalil poznání tohoto bojového umění bílým. Miláček čínského filmu svou první filmovou postavu ztvárnil již ve třech měsících. Stal se populárním dětským hercem v Hongkongu a výborným tanečníkem tance Ča-ča, který studoval jako jediný kluk na dívčí škole, za což se styděl. Své chlapství si tak dokazoval na ulici, kde se z něj stal známý pouliční rváč, kterého nebylo záhodno rozzlobit. K překvapení všech začal tíhnout ke Kung-fu. Časté problémy a potyčky s policií dovedly Bruce k přestěhování do San Francisca v USA, kde začal Kung-fu vyučovat a založil několik karatistických škol. Jeho obratnost a odvahu ocenili hollywoodští filmaři, a i když ho zprvu obsadili do vedlejší role, strhl na sebe hned veškerou pozornost a stal se rychle miláčkem diváků.

Jackie Chan

Idol většiny malých kluků po celém světě se své akrobatické kousky naučil na Čínské dramatické akademii. Deset let tvrdě pracoval a vynikal hlavně v bojovém umění a akrobacii. Po studiu se začal živit jako kaskadér, což mu přineslo zlomeniny po celém těle. Jistou dobu ho doprovázel neúspěch, ale vytrvalost ve spojitosti s dávkou humoru a vtipu mu pomohla dostat se na výsluní a stát se vzorem nejen v Kung-fu, ale i v herectví.

pexels_thailand-monks-temple-tourism-161183

Zdroj: Gong PR

Steaven Seagal

Hrdina akčních trháků je držitelem 7. danu v Aikidu. K tomuto bojovému sportu se dostal až v dospělém věku v Japonsku, kde působil jako instruktor školy Aikido. Po návratu do USA se objevil v hledáčku filmových producentů a od té doby je známý jako přední hvězda akčních filmů. Svých hereckých úspěchů využívá i k propagaci samotného Aikida. Mimo jiné je ekologický aktivista, aktivista v oblasti práv zvířat a byl uznán reinkarnovaným budhistickým mnichem (Terön Chungdrag Dorje).

AMC_Daniel_Wu_KIT

Zdroj: Gong PR


Daniel Wu

Sympatický bojovník se jako kluk zamiloval do filmu Klášter Shaolin, a proto se začal věnovat umění Wushu. Později na oregonské univerzitě založil klub, kde i sám trénoval. Danielovi se splnil dětský sen, když si zahrál vedlejší roli po boku svého idola Jackieho Chana. Herec ztvárnil také hlavní postavu Sunnyho v seriálu Into the Badlands vysílaného v Čechách i Slovensku stanicí AMC. V současnosti Daniel trénuje různá bojová umění, věnuje se modelingu a jeho herecká kariéra je na vrcholu.

Tajemství úspěchů herců spočívá v nalezení vlastní identity prostřednictvím bojových umění. Nejeden z nich, kromě vnějších bojů, řešil vlastní boje uvnitř sebe. V druhé řadě úspěšného seriálu Into the Badlands se stejně jako v Aikidu, Wushu, či Kung-fu prolíná přátelství, silná vůle a odhodlání dosáhnout stanovených cílů. Tajemství hrdinů mohou diváci odhalit každé pondělí od 20. března na televizní stanici AMC.

 Chuck Norris

Legenda akčních karate filmů se k filmovému průmyslu doslova probojoval. Ve válce v Korei se poprvé potkal s bojovým uměním. Po návratu do USA se mu intenzívně věnoval a jako první muž ze západu dosáhl osmý stupeň černého pásu v Korejském umění TaeKwon Do. Stal se šestinásobným mistrem USA v karate a založil řadu karate škol napříč Spojenými státy. Jedním z jeho učenců byl také slavný Steve Mc Queen, který ho přivedl k herectví.

pexels-photo-236171

Zdroj: Gong PR

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek BIBLOO CONCEPT STORE nabídne v roce 2017 nejen nové módní značky, ale i zajímavé projekty BIBLOO CONCEPT STORE nabídne v roce 2017 nejen nové módní značky, ale i zajímavé projekty Na konci minulého roku byl v obchodním domě Kotva v Praze slavnostně otevřen unikátní prostor BIBLOO CONCEPT STORE. Celé patro pro příznivce... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!