Les adresses: shopping v Paříži

Publikováno: 30.11.2013 16:28 | Václav F. Mensa

Vánoční nákupy možná pro někoho představují tragické chvíle v přeplněných obchodech s křiklavými cedulemi a nepříjemným horkem. Tak to skutečně ve spoustě obchodů chodí. Na druhou stranu, existuje řada míst, kde nakupování je více než stylovou záležitostí. Třeba v Paříži.

Concept Stores

Tento druh obchodů pochází z jednoduché filozofie. Zboží z jednoho okruhu či finanční relace popřípadě pozice luxusu v jednom prostoru a povětšinou vrcholně elegantně až téměř galerijně pojatém. A jeden nejslavnějších je centrum colette v Paříži. Tři patra o tisících čtverečných metrů jsou právě až téměř galerie. V nejlepším městě na světě je zbožňují.

Vše je vystaveno tak, že byť je to sebeobyčejnější věc, získáte pocit, že je to vysoce designový objekt a sebelacinější věc vyzní jako luxusní šperk.

O exkluzivitě colette Paris vypovídá i naprosto nekritická obliba ze strany známých tváří jako Karl Lagerfeld, Kate Moss nebo Lily Cole.

Colette Paris · 213 Rue Saint-Honoré · 75001 Paris

Colette_DSC_1692

Zdroj: imittelstand.net

cole_1

Zdroj: imittelstand.net

cole_2

Zdroj: imittelstand.netNejvětší Vuitton na světě

V samém srdci Paříže na Avenue des Champs-Élysées je diamant v koruně luxusních obchodů. A to je Louis Vuitton. Všechno, doslova všechno co si dokážete představit, najdete zde. Nejen kabelky, batohy, cestovní tašky a doplňky. Ale i lodní kufry, high jewelery a ready-to-wear kolekce. Navíc dokonalá architektura tohoto místa je samotným zážitkem i když nakupovat nebudete.

Louis Vuitton Paris Champs Élysées Store · 101 Avenue des Champs-Élysées · 75008 Paris

louis_vuitton_paris

Zdroj: fashionwindows.netJo.

Malý obchod uprostřed Montmartre je vystavěný v úžasném retro stylu. Bílé zdi, kovové police, dřevěné podlahy. Toto je concept store pouze pro muže. Najdete zde pánské kolekce od méně konvenčních návrhářů. Takže pokud se nebojíte třeba denimových kalhot od japonských návrhářů, sak s výraznými střihy a doplňků z kovu, tvrzeného skla či plastu, je toto místo pro vás jako stvořené.

Jo Paris · 47 Rue Orsel · 75018 Paris

image

Zdroj: timeout.comLe Bon Marché

Luxusní department store s koženými doplňky je legendární všude po světě. Značky jako Florian Denicourt, interiérové doplňky od Damiena Hirsta nebo ready-to-wear od Jil Sander. Společně s největším výběrem Dyptique a Creme de la Mer. Jednoduše si z těch doslova stovek značek vyberete.

Le Bon Marché Rive Gauche · 24 Rue de Sèvres · 75007 Paris

bon

Zdroj: mysp.net.br

bon-marche-1dec06-00

Zdroj: mysp.net.br

Ať už budete v nejlepším městě na světě nakupovat kdekoliv, mezi jednotlivými obchody si zajděte na kávu, dopřejte si sladké koblížky petits beignets či láhev Dom Pérignon. Protože Paříž není o shonu a rychlých nákupech. Paříž je o požitcích. Takže Bon Shopping! Ano, opravdu Francouzi používají slovo shopping pro nákupy.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!