Les Légendes de Bugatti: Veyron 16.4 Meo Constantini

06.11.2013 09:35 | Jiří Hofbauer

V rámci edice Les Légendes de Bugatti uvedla značka Bugatti už dva speciály věnované legendárnímu automobilovému závodníkovi Jean-Pierre Wimille a Jean Bugatti, nejstaršímu synovi zakladatele značky Ettore Bugatti. Třetí model se vrací do začátku 20.století a vzpomíná automobilového závodníka Bartolomeo Costantini, kterého proslavilo dvojité vítězství v závodu Targa Florio v horách nedaleko Palerma, kde s Bugatti Type 35 zajel rekordní čas.

Na Mea najdete odkaz po celém autě – jeho podpis je vyšitý na sedadlech, vyrytý na víčku palivové nádrže a dokonce zespodu zadního křídla je gravírování v podobě mapy trasy sicilského závodu.

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse dostalo jasně modrý lak doplněný o hliníkové části, které díky leštění a další vrstvě transparentního laku získal nebývalý lesk. V stejné barevné kombinaci se nesou i litá kola.

Honosnému interiéru dominuje modrý karbon v kombinaci s karamelovou o několik tónů tmavší modrou kůží, která je vyzdobena speciálními závodními motivy kontrastním obšitím.

Osmilitrový motor W16 utáhne 1200 koní, které mu dovolí z 0 na 100 za 2,6 vteřin. Maximálně z něj vymačkáte 408 km/h.

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse “Meo Constantini” Edition bude vyrobenou pouze ve třech kusech za cenu $ 2 800 000.

Bugatti-Legend-Meo-6

Zdroj: Bugatti

Bugatti-Legend-Meo-9

Zdroj: Bugatti

Bugatti-Legend-Meo-3

Zdroj: Bugatti

Bugatti-Legend-Meo-4

Zdroj: Bugatti

Bugatti-Legend-Meo-5

Zdroj: Bugatti

Bugatti-Legend-Meo-7

Zdroj: Bugatti

Bugatti-Legend-Meo-8

Zdroj: Bugatti

Bugatti-Legend-Meo-1

Zdroj: Bugatti

Bugatti-Legend-Meo-2

Zdroj: Bugatti

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!