Letní kosmetika sbalená na cesty

Publikováno: 10.07.2014 11:33 | Václav F. Mensa

Spousta mužů odmítá používat kosmetiku, protože se cítí zženštile. Nezáleží na tom, jestli vám na vzhledu záleží nebo ne. Existuje několik produktů, kterým chráníte nejen svůj vzhled ale v několika případech i zdraví. Při letních cestách ať už na dovolenou či jen na jakékoliv festivaly, vždy si zabalte tyto základní kusy.

Holení je (pokud nevěříte v plnovous) pravděpodobně základem. I strniště musí být upravené, jinak to vypadá, že jste se prostě zapomněli oholit a nedbáte o sebe. Navzdory tomu, co si jednotliví muži myslí, strniště sluší jen opravdu málo mužům. Tudíž, do cestovní tašky rozhodně přibalte holící gel nebo krém. Skvělé je, že kosmetické značky pochopily, co je důležité a udělaly pár produktů, které nejsou náročné. Kůži nepodráždí a nevysuší. C.O.Bigelow Premium Shave Cream je velmi jemný a přitom se s ním dá pohodlně oholit. V případě, že řešíte každý gram zavazadla, zvolte Gentle Cleansing Shaving Gel od Living Nature. Nejen, že se oholíte, ale funguje i jako čistící přípravek na celý obličej.

Co se péče o pleť na cestách týče, nikomu se nechce vozit samostatný kufr. Pořiďte si sprchový gel, který spojuje vlastnosti tělového, pleťového mýdla a šampónu. ThalgoMen Wake-Up Shower Gel je z této kategorie nejlepší. Nivea Men Active3 sprchový gel 3v1 pro muže poskytne podobnou službu ale zbytečně vysušuje. A dehydrované tělo nechce nikdo. Co se hydratace týče... I když pojedete na festival kde si jen opláchnete obličej studenou vodou, použijte hydratační krém s ochranným faktorem. Zde přichází ochrana zdraví. For Men Maca Root Balancing Face Protector z The Body Shop chrání obličej před vlivy jako je smog, kouř a slunce. Skvěle hydratuje a nedovolí kůži se lesknout. Neutrogena MenTriple Protect Face Lotion SPF 20 sice není nejsilnější faktor ale na normální evropské slunce dopoledne a odpoledne postačí (slunce je nejsilnější a nejškodlivější od 10 dopoledne do 4 odpoledne.) Stejně tak potřebují chránit i rty.

Ještě existuje jedno a možná nejdůležitější pravidlo, kterým děláte službu sobě a ostatním. Že nehodláte chránit kůži před sluncem a riskujete rakovinu kůže, prosím, to je vaše věc. Ale deodorantu prostě mít musíte. Snad veškeré deodoranty od Creed skvěle voní a mají dlouhou trvanlivost.

Holící souprava, přípravek na mytí obličeje, těla a vlasů, hydratační krém či gel s SPF, balzám na rty, deodorant a něco na úpravu vlasů. A bez debat, kartáček a pasta na zuby ale to není třeba zmiňovat. A jste good to go.

sos_kosmetika_produkty

Zdroj: Web značek

1 kosmetická taška Marc Jacobs

2 balzám na rty Matte For Men Intense Mint Protective Lip Balm SPF 15

3 holící krém C.O. Bigelow Premium Shave Cream by Proraso

4 holící gel Living Nature Men's Gentle Cleansing Shaving Gel

5 sprchový gel 2v1 ThalgoMen Wake-Up Shower Gel

6 hydratační krém The Body Shop For Men Maca Root Balancing Face Protector

7 hydratační krém Neutrogena MenTriple Protect Face Lotion SPF 20

8 zklidňující péče po holení Clinique For Men Post-Shave Soother

9 deodorant Creed

10 vosk na vlasy Sachajuan

11 kosmetická taška Givenchy
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!