Let's Talk About Sex: naučme se mluvit o sexu

Publikováno: 28.02.2015 18:33 | Václav F. Mensa

Dost často se stává, že o následujících řádkách lidé nechtějí slyšet a už vůbec ne mluvit. Muži jsou na odmítavé straně více, než ženy. A samozřejmě, ne moc lidí si okamžitě vyhledává potřebné informace. Chyby a nedorozumění, která vznikají mohou být katastrofální. Když jsme začínali mluvit, učili jsme se slova. Pokud chcete věcně hovořit o sexu, naučte se potřebné informace.

sex_1

Zdroj: Danil Golovkin

BDSM

Jen čtyři písmena a dokáží ve společnosti vzbudit tak rozličné vlny. B je zástupce pro bondage. Vládne představa, že pro tyto praktiky musí člověk nutně navštěvovat sexshop. Jedná se ale o jakékoliv svázání. Stačí i kravata na pelesti postele a už se o bondage jedná. Za sexuální historii vzniklo nepřeberné množství technik. Převážně v Japonsku. Tam je umění provazu považováno za stejně důležité, jako jiné národní poklady. Bondage není o tom, svázat někoho k bolesti. Je to forma objevování partnerské důvěry. Jakmile vám někdo dobrovolně nastaví ruce ke svázání, znamená to, že se vám naprosto odevzdává. A o tom by měl sex být.

sex_2

Zdroj: Danil Golovkin

Dominance/Discipline

Opět, není to o bolesti. Jezdecký bič vedle postele neznamená, že jde o násilnický vztah. Je to psychologická hra. Podvolit se někomu a opět, odevzdat se. V některých případech je to i forma osobní terapie. V bezpočtu filmů se setkáváme s mocným šéfem, který se nechá ovládat od někoho v latexu. Pojmeme-li to do reality, lze se takto vyrovnat s náročnými úkony mimo stěny ložnice. Odpočinek od toho, že dominujete někde jinde.

sex_3

Zdroj: Danil Golovkin

SM

Tedy sadismus a masochismus. Zde už musí panovat naprostá důvěra. Je přímo bláznivé jít do takové situace náhodně a bez předešlé domluvy. Submisivní jedinec musí přímo stanovit jasné hranice, přes které se nejde. Na druhé straně, dominant je musí dodržet. Pak už se nejedná o partnerskou hru ale o násilný akt. Během sexu se vaše tělo přímo koupe v adrenalinu a endorfiny blázní. Vnímáte pak "bolest" jiným způsobem. Je to cesta ke zvýšení vzrušení a dosažení nepředstavitelného orgasmu. Pro ty, kterým je to sympatické. Sadismus je tedy touha ovládat a dávat "utrpení" jinému, masochismus je akt, při kterém je člověk uspokojen vlastní bolestí. (Poznámka na okraj, "masochismus" není od slova maso. Pochází od spisovatele Leopolda Von Sacher-Masocha.)

sex_4

Zdroj: Danil Golovkin

Crossdressing

Složitá věc na vysvětlení v jediném odstavci. Jedná se o oblékání oděvů opačného pohlaví, ALE nejedná se o transvestitismus. Transvestitismus (rozdílný pojem od transexuality!) je formou fetiše. Crossdressing ale ne. Ne každý crossdresser je transvestita. Nadruhou stranu, každý transvestita je crossdresser. Vlivem ignorace neznalých také vznikla představa, že je crossdressing automaticky spojený se sexuální orientací. Ne. Jsou lesby v květovaných šatech a ne každý gay dělá po večerech drag show.

sex_5

Zdroj: Danil Golovkin

Fetišismus

Pojem tak špatně vysvětlovaný, až je to do nebe volající. Být fetišistou neznamená ukájet se jen na starém spodním prádle. Fetiš je mnohem komplexnější. Jedná se o jakýkoliv objekt, předmět i konkrétní část těla, která přinese uspokojení. Ruce, nohy, uši nebo krk. Vlasy, nos, rty... zbožňování a fascinace jsou projevem fetišismu. Další kategorií jsou předměty "prodlužující" tělo. Boty, oblečení, zmíněné spodní prádlo. Třeba E. L. James má jasný fetiš v roztrhaných džínách a šedých oblecích. Fetiš který převzala půlka světa. Do fetiše se samozřejmě počítá i latex a kůže. Může totiž vzbuzovat a zvyšovat vzrušení. Obdivování specifického materiálu, tvaru, vůně. To vše je fetiš.

Sexuální pojmy jsou záležitost na celoživotní studium. Existuje mnoho kapitol, o kterých je nutné mluvit a které je nutné lidstvo naučit. A to nejdůležitější, umět nesoudit druhé a spíše se je snažit pochopit.

sex_6

Zdroj: Danil Golovkin

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Ikonické džíny Levi's 501 CT: upraveno & zúženo Ikonické džíny Levi's 501 CT: upraveno & zúženo Posety záplatami, spravované, ustřižené, pomalované či děravé – pětsetjedničky odrážejí, jak lidé žili a žijí. Právě teď... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!