Lexus NX 2015

Publikováno: 14.04.2014 03:36 | Jakub Matulík

Tak a je to oficiální Toyota se rozhodla, že Lexus potřebuje mít ve svém "repertoáru" i malý "městský" SUV. Respektive se jedná o crossover, což je stejně nesmyslné označení jako pravě zmiňované SUV. Lexus chce svůj nový vůz ukázat již na Beijing Motor Show 2014, který startuje 20.dubna. Fotky, které vidíte jsou sice stále pouze grafický render, ale je velice pravděpodobné, že takto bude nový Lexus vypadat. Grafik vycházel z agresivního vzhledu konceptu Lexus LF-NX, který byl předveden světu minulý rok.

2015_lexus_1

Zdroj: Facebook

A co bude mít tento městský crossover pod kapotou? Lexus slíbil tři motorizace. Nejdůležitější je úplně nový dvoulitrový turbodieslový 4 válec, který najdeme v modelech Lexus NX 200t a Lexus NX 200t f sport. Ano, Japonci se rozhodli pro rázný krok, a proto tyto dvě varianty budou první přeplňované modely u této značky. Dále můžeme dosti pravděpodobně čekat hybrid, který bude vycházet z právě zmíněného dvoulitrového čtyřválce označení bude pravděpodobně NX 300h. Lexus sice nechce říkat víc, ale dá se předpokládat že NX bude poháněn buďto předním náhonem a nebo jak je u RX což je vrcholná řada AWD. Japonci chtějí tento malý crossover zkusit prosadit vedle současného BMW X1, Mercedesu GLA.

2015_lexus_2

Zdroj: Facebook

Interiér NX bude stejně jako zevnějšek vozu velice futuristický. Ostré linie, dominantní volant s velkým logem uprostřed "flipflop" displej středová konzole plná tlačítek apod. Musím přiznat, že jsem na nového baby Lexuse velice zvědav. Hned jak budou oficiální fotky a informace tak se sním z naší redakce zase přihlásíme. Zatím se podívejte na rendery.

2015_lexus_4

Zdroj: Facebook

2015_lexus_5

Zdroj: Facebook
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!