LG a Samsung chystají obří zahnutou OLED TV

Publikováno: 25.07.2013 11:15 | Petr Hájek

Gigantické zahnuté OLED TV se poprvé světu ukázaly na akci CES a to v lednu, kde si získaly spoustu zasloužené pozornosti a to navzdory faktu, že ještě nejde o 4K "Ultra High Definition", ale HD "běžné".

samsungcurvedoled-1l

Zdroj: Dottech

Čirá náhoda (či spíše, konkurenční boj) tomu ale chtěla, že obě tyto korejské elektronice se věnující společnosti ohlásily podobný produkt prakticky najednou (novinky mají vyrazit na západ v řádu pár týdnů).

Jak je zřetelné z fotky, nejedná se o nějaké drobečky - nakonec, cenovka s číslem 14 999 USD na nich nebude viset náhodou. Oba modely jsou prvním zástupcem své poměrně nové produktové řady a objeví se v 55" verzi.

samsung-curved-oled-tv-15k

Zdroj: Dvice

Model Samsung KN55S9 disponuje rámečkem "Timeless Arena" a váží i s ním skoro 30 kg, zatímco LG 55EA9800 bude prodáván bez vlastní podpěry a má hmotnost pouze 19 kg. A oba samozřejmě nabídnou skvěle přirozený pohled na plochu, která je zakřivená přesně tak, jak lidské oko vidí, takže periferní vjem zde bude prvotřídní. Pohlížet by se pak na zobrazovače mělo cca ze vzdálenosti 2-3 m.

lg-curved-3D-oled-tv-15k

Zdroj: Dvice

Absence 4K rozlišení u podobného produktu je opravdu škoda, protože právě to se má do pár let stát standardem, stejně jako je dnes 720p/i a 1080p/i. Prozatím zákazníkům tedy bude muset s plochými modely stačit "obyčejné" 3D a 1080p.

Curved_OLED-TV_2

Zdroj: Dottech

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!