LG ukázala stylovou bezdrátovou nabíječku

Publikováno: 26.02.2013 14:22 | Petr Hájek

To malé kulaté zařízení na snímku vypadající jako puk, to samozřejmě není puk a není to ani zarážka na dveře, ale zosobnění nejnovějších trendů v mobilní technice - bezdrátová nabíječka, s níž máme opět o jednu starost méně díky faktu, že nemusíme řešit kabely.

2013-02-26-1

Zdroj: LG

Bezdrátové nabíjení jsme na moderním trhu již viděli před několika lety - vůbec poprvé to bylo u webOS a firmy Palm, ta se ovšem příležitosti nechytila zrovna dvakráte správným způsobem, takže na obojí technický svět již dávno zapomněl. Dnes je ale situace jiná a zázemí pro podobné hračky nikdy nebylo lepší.

Dle názoru mnoha odborníků z branže slibuje bezdrátové nabíjení být novým trendem v mobilní branži a to trendem rychle se rozšiřujícím, jelikož co nevidět má podobné řešení nabízet u svých top-modelů většina výrobců (nejen kapesní) mobilní techniky.

2013-02-26-1

Zdroj: LG

I LG si je tohoto trendu dobře vědoma (třeba takový nabíjecí konkurent pro Nexus 4 byl skutečný designový klenot), takže se rozhodla, pochlubit se i za svoje barvy a to s novým příslušenstvím zvaným LG WCP-300, jenž je podle prohlášení LG tou nejmenší bezdrátovou nabíječkou na světě.

Navzdory své zdánlivé drobnosti je nabíječka lepší v tom, že má 1,7x větší nabíjecí prostor, nežli modely předchozí. Ačkoliv se jedná o bezdrátové nabíjení, pro jakýs-takýs použitelný výsledek je stále nutno položit zařízení přímo na nabíjecí podložku.

Nabíječka splňuje standard Qi, takže samozřejmě i všechna zařízení, jenž mu vyhovují (Nexus 4, LG Spectrum 2, Optimus G Pro, vu II a LTE II) s ní půjde použít. Nabíječka stojí 60 USD a prodávat se začne v řádu týdnů i mimo Asii.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!