Lidé, kteří dělají Adidas: Toshiaki Omori

Publikováno: 10.04.2013 23:14 | Jiří Hofbauer

Další z krátkých dokumentů značky Adidas zachycující osobnosti a vizionáře, které pomáhají budovat odkaz zakladatele firmy Adolfa Adi Dasslera, který je dodnepovažován za jednoho z nejlepších světových designérů obuvi pro všechy možné druhy sportu.

Takové vizionáře firma označuje jako adivisionaries. Mezi ně patří i precizní, přesný a pevný ve svých rozhodnutích – Toshiaki Omori. Více jak 50 let vytváří boty pro nejlepší světové sportovce a od roku 199 pracuje pro značku Adidas. V dnešní době kdy se o výrobu sportovních produktů starají především digitální procesy a mohutné, chytré stoje, Omori se drží svého kopyta. A to doslova. Jeho nezaměnitelná práce se stále soustředí na ruční navrhování i jeho následnou výrobu. Jen (a právě) si vystačí s tužkou, pravítkem a papírem. Jeho hlavním pracovním nástrojem je hlava a ruce, které následnou vizi přenáší na papír.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!