Limitovaná kolekce COS X Agnes Martin

05.10.2016 12:30 | Štěpán Molitor

Značka COS oznámila spolupráci se světoznámým muzeem Solomona R. Guggenheima v New Yorku, kde bude sponzorovat významnou retrospektivní výstavu americké malířky Agnes Martin (1912– 2004). Výstava bude v muzeu probíhat od 7. října 2016 do 11. ledna 2017.

Agnes Martin je jednou z nejvýznačnějších malířek dvacátého století, a je známá svými jemnými evokativními plátny s tenkými liniemi a mřížkami. Její styl významně ovlivnil generace umělců. Výstava, která zaplní slavnou rotundu v Guggenheimově muzeu, představí malby, kresby, tisky a sochy a bude oslavou šíře umělecké tvorby Agnes Martin. 

Kreativní ředitelka společnosti COS Karin Gustafsson o projektu říká: „Je pro nás velkou ctí, že můžeme sponzorovat výstavu prací Agnes Martin. Neuvěřitelná bohatost a hmatatelnost jejích maleb vždy ovlivňovala naše látky i návrhy; její použití jemných barev a věrnost technice a stylu povyšuje jednoduché linie a mřížky na něco neobyčejného.“

Na počest spolupráce s Guggenheim muzeem vytvoří COS speciální limitovanou kolekci inspirovanou díly Agnes Martin. COS design tým navrhl unikátní potisky podle geometrických kompozic z jejích obrazů, které budou použity na 12 modelech pánské a dámské kolekce. Karin Gustafssonová dodává: „Mít příležitost vytvářet tuto kolekci je fantastické. Minimalistické modely mají klasické siluety a nesou v sobě lehkost a umělecký nádech.“

Limitovaná kolekce bude celosvětově v prodeji od 7. října online a část výtěžku bude věnována nadaci Agnes Martin Foundation. 

Guggenheim Mens ALL

Zdroj: Archiv značky

Guggenheim_Mens_01

Zdroj: Archiv značky

Guggenheim_Mens_02

Zdroj: Archiv značky

Guggenheim_Mens_05

Zdroj: Archiv značky

Guggenheim_Mens_06

Zdroj: Archiv značky

Guggenheim_Unisex_01

Zdroj: Archiv značky

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!