Little Party Never Killed Nobody

Publikováno: 17.07.2013 00:46 | Jiří Hofbauer

Každá sezóna s sebou přináší svoje specifika. Co ale sluší každému ročnímu období je pořádná párty. S létem padají nejen teplotní rekordy ale i zábrany. Díky svému věku a také Alexi Garlandovi už vím, že odmítnout účast na akci jen pro tu nejistotu, že nevíte co mě tam čeká je chyba. A také jak říká Jordan Baker ve Velkém Gatsbym: „A já mám velké večírky ráda. Jsou mnohem důvěrnější. Na malém večírku není na intimitu místo.“ To nelze popřít. Často u stolu pro čtyři jen dva mluví a zbylí dva je pozorují a maximálně si vyměňují všeříkající/nechápavé pohledy. Taková akce vás většinou ničím nepřekvapí. Pokud to není dvojité rande. Ale ty jsou od určitého věku zakázané.

Velké party jsou mnohem zábavnější. Primárně nikdy nevíte koho potkáte, jaké kontakty navážete a kam vás účast posune. Mohou vzniknout i vazby, které se vám propletou celým životem a jen na vás jak stabilní materiál z nich upředete.

Svatou pravdou je, že nejlepší akce vznikají v tom nejkratším čase, s tou nejhektičtější organizací a často na místech, které třeba nejsou ta, která jste si vysnili, ale nakonec se nějakým zvláštním způsobem stanou ikonickými a bude to ta noc v tom baru. A vy na ni budete vzpomínat i za rok, často i mnohem déle.

Rozhodně nepodceňujte firemní akce, odborným názvem tzv. stmelovačky. Je to jedinečná šance zjistit, že šéf není až takovej hajzl, ten kluk od kopírky není divnej jen trochu koktá a stydí se za to, a naopak, že marketér je fakt takovej kterén jak se o něm povídá. Tím se všem markeťákům omlouvám. Vlastně chci říct, že jak se snažíme oddělit pracovní a osobní život pořád popíráme sebe a stáváme se sice pracovně výkonnějšími ale osobnostně otupělejšími. Často taková párty mezi kancelářskými kójemi nebo rozlehlém newsroomu sice zakalí mysl, ale na úkor toho pročistí vzduch a utuží vztahy.

Popravdě občas se stane, že party prostě nevyjde. I když je vše perfektní, společnost, hudba, místo, pití, ani krevetové jednohubky to nezachrání a party jde ke dnu. Možná je právě kámen úrazu ta laboratorní dokonalost. Stejně jako drahej pes, který se klepe na sametovém polštáři. Každej pouliční voříšek se na novinách vyspí líp. A přesně to je ten moment, kdy naznáte, že pokud party nefunguje udělejte si svou vlastní. Není chyba se trhnout, ale je hloupost zůstávat tam, kde to nemá budoucnost.

V létě má vše zkrácenou dobu trvanlivosti. Proto si užijte každou párty skandálně, ať máte na co vzpomínat.

Jirka Hofbauer

editor Menstyle.cz

jirka@menstyle.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!