London Fashion Week Men's - Módní komentáře M. Ž.

Publikováno: 22.06.2017 12:04 | Magda Žůrková

Londýnský Fashion Week se vždy mohl chlubit obrovskou škálou návrhářů zpracovávajících oděv a doplňky rozličných stylů. Na posledním London Fashion Week Men‘s tomu nebylo jinak. Od tradičních krejčovství ze Saville Row po basketbalem inspirovanou street wear kolekci rappera Tinie Tempah. 

Songzio, značka produkující současnou pánskou módu, sídlící v Seoulu a Paříži představila notně pruhovanou kolekci se základem v bílé a černé barvě doplněné sytě modrou a oranžovou. Jasné až fosforové barvy byli vůbec stěžejním bodem mnoha dalších představených kolekcí na jaro a léto příštího roku.

songzio

Zdroj: British Fashion Council

Christopher Raeburn si vybral právě fosforově oranžovo-růžovou, kterou zkobinoval například i s maskáčovým potiskem. Ostatně Raeburn je proslavený zpracováváním vyřazené padákoviny a ve svých kolekcích používá mnoho militantních prvků.

christopher_Raeburn

Zdroj: British Fashion Council

Globálně velmi populární Band of Outsiders nově otevřel pobočku v Londýně, tím pádem nesměl na Fashion Weeku chybět. U této značky je naprosto patrné její zaměření na potřeby a tužby zákazníka a prodej. Často se měnící, nestálá tvář značky a absence ikonických prvků nahrazuje právě precizní zpracování posledních trendů a nositelnost.

BoO

Zdroj: British Fashion Council

Klasické střihy a elegantní oblečení určené pro každodenní nošení je výsadou návrháře ze Saville Row - Richarda Jamese. Kolekce na příští rok s názvem “Atlantic” je inspirovaná padesátými léty a novou vlnou avantgardních umělců. Tlumené barvy jako pistáciová, prachově růžová, kávová a slonovinová navozují příjemnou letní atmosféru.

richard_james

Zdroj: British Fashion Council

Neméně ikonická je značka Belstaff, známá především pro své multifunkční čtyřkapsé bundy z voskované bavlny, původně určené pro motorkáře. Málokdo také ví, že po rozhodnutí z roku 2011 povýšit Belstaff na značku produkující luxusní módu, byl jako konzultant povolán Tommy Hilfiger. Do kolekce jako/léto 2018 použili oranžové, červené a modré prvky vedle obvyklých neutrálních barev jako písková, hnědá a šedá. Na kolekci je také zřejmé, že se snaží zaměřit i na mladou kupní sílu. Uvidíme, zda se to povede.

belstaff

Zdroj: British Fashion Council

Britský rapper Tinie Tempah uvedl na londýnském Fashion Weeku poslední kolekci své relativně nové značky What We Wear, tentokráte inspirované basketbalem. Nadčasový styl pohodlného oblečení v sobě snoubí minimalismus a eleganci s multifunkčností streetwearového oblečení.

www

Zdroj: British Fashion Council

Matthew Miller a jeho zaběhnutý brand opět nezklamal a kolekce představená ve Farringdonském kostele zanechala na všech zúčastněných obrovský dojem. Emotivní, temná kolekce se jako obvykle dotkla i tématu vztahu člověka a přírody v digitální době. Vysoce nositelné oděvy s chytrým designem nabízí nový pohled na klasickou pánskou módu.

matthew_miller

Zdroj: British Fashion Council

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!