L'Oréal: největší dar Francie světu

Publikováno: 03.12.2013 00:25 | Václav F. Mensa

S naprostou jistotou můžeme říci, že ve své koupelně máte něco, co pochází z firmy L'Oréal. Říkáte si, že ne? Přitom na lahvičce nebo flakónu nemusí být očividné jejich logo. Vše od parfémů Ralph Lauren, přes Armani nebo Diesel až po kupříkladu čistič pleti Clarisonic patří pod tuto značku.

Největší kosmetická korporace světa byla založena v roce 1909. Tehdy pravděpodobně nikdo netušil, jaký úspěch jednou bude mít. V dnešní době neexistuje stát, kde by své výrobky neprodávali. Někdo může tvrdit, že ovládání všech malých firem tou jednou je na závadu. Ale na druhou stranu, díky obrovskému marketingu L'Oréal můžeme některé skvělé produkty, které by jinak byly horko těžko k sehnání, koupit i u nás.

La Roche-Posay & Vichy

Minerální pramen se zázračnými účinky ve městečku La Roche-Posay se společně s Vichy řadí mezi takzvané "lékárenské" značky. Ano, jakmile nám produkt prodává člověk v bílém plášti, máme větší důvěru. U těchto produktů se ovšem nezklameme. Hypoalergenní, vyrobené bez parabenů, čisté a pomáhající. To jsou současné požadavky na dobrou kosmetiku. A opravdu, málokdy se stane, že by si někdo na francouzské výrobky stěžoval.

La Roche-Posay posílá do světa několik řad na různé druhy pleti. Pokud máte pleť mastnější (jako většina mužů, je to produkcí testosteronu) opravdu využijete linie Effaclar. Naše redakce ji vyzkoušela celou a už průměrně po 6 dnech se dostavují kýžené výsledky.

la roche

Zdroj: La Roche-Pasay

vichy

Zdroj: VichySanoflore

Jedna ze striktně bio značek, kterou vzal L'Oréal pod svá křídla. Každá rostlinka která jde do samotného produktu se pěstuje na zelených farmách a prochází testováním tak pečlivým, že i letištní kontroly po 11.září jsou slabý čaj. Skvělé čistící gely, emulze a tělové oleje mají úchvatnou vůni a jejich užívání je rituál. Na druhou stranu, chce to trpělivost vidět výsledky. Vyzkoušejte třeba citronový hydratační sorbet. I v tomto počasí vás přivede k letní svěžesti.

sanoflore

Zdroj: SanofloreLancôme

Tady přestává legrace neboť vše s tímto logem, je jako Bentley co se kosmetiky týče. Stačí jeden příklad, když půjdete zítra do parfumérie a pořídíte si Génifique Youth Activating Concentrate pro muže, už na štědrý den budete bez pórů a vrásek a do nového roku budete vstupovat oproti přírodním zákonům mladší. Nebo zkuste Hydrix, MicroNutrient Moisturizing Gel. Je to totiž takový diktátor, který řekne Vaší pleťi, že má být bezchybná.

lancom

Zdroj: Lancom

Francouzská kosmetika, parfémy, oděvy se dostaly na vysokou úroveň a svým způsobem tu pomyslnou laťku nasazují pro všechny ostatní. No upřímně, už jste někdy slyšeli "Mám skvělý americký parfém?"
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!