Louis Vuitton v nemilosti

Publikováno: 29.11.2013 10:16 | Jiří Hofbauer

Francouzský módní dům Louis Vuitton to nemá lehké jak na západě na východě.

Kauza č.1: Louis Vuitton vs. Kanye West

Nejprve útok přišel ze západu, kdy americký hudební producent a raper Kanye West vyzval svoje fanoušky k absolutnímu bojkotu značky. Proč když ještě před nedávnem seděl na přehlídkách v první řadě, s Marcem Jacobsem byli nejlepší kamarádi a bez kašmírové šály LV nedal ani krok? Při poslední návštěvě Paříže se raper dožadoval přijetí u viceprezidenta značky Yvese Carcelleho. Ten ho údajně odmítl s tím, že si neumí představit, co důležitého by mu West mohl říct.

„Teď vám dokážu jaká to byla chyba mě odmítnout. Až do ledna Louis Vuitton v New Yorku neprodá ani jeden kus. Ještě si rozmyslíte jestli mě příště přijmete nebo ne,“ vzkázal West značce.

Nutno ale připomenout, že když raper opouštěl Paříž, tak on i Kim Kardashian vypadali jak šťastná rodinka s výbavičkou LV.

Nicméně pravdou je, že Kanye West se nepohodl ani se značkou Nike, pod kterou chtěl vytvořit vlastní kolekci bot. Vedení značky to komentovalo slovy, že se s panem Westem neshodli na stejných podmínkách spolupráce. Raper ale se svými požadavky uspěl u značky Adidas.

„Připravte se, bude ze mě bude Tupac obchodu. Už teď mám větší sílu než Walmart,“ obhajuje se West. No, sebevědomí mu rozhodně nechybí.

kanye_west_red_sneakers_jeans_red_scarf

Zdroj: HuffingtonpostKauza č.2: Louis Vuitton vs. politbyro

Lehké to Louis Vuitton nemá ani v Rusku. Značka v rámci reklamní kampaně umístila obří lodní kufr na Rudé náměstí v Moskvě. Jak se ale zdá pompézní instalace, devět metrů vysoká a třicetčtyři metrů dlouhá, je v hledáčku státních představitelů. Tenhle okázalý symbol luxusu se totiž nachází v blízkosti místa věčného odpočinku bolševického vůdce Vladimira Iljiče Lenina. Alexander Sidyakin, člen ruského parlamentu, dokonce podal stížnost u antimonopolního úřadu a volá po odstranění instalace.

„Pro ruské občany je Rudé náměstí posvátné místo,“ uvedl Sergej Obuchov, člen ústředního výboru komunistické strany, pro Wall Street Journal. „Je to laciná degradace místa a znevažování ruského odkazu.“

Obří kufr propagující francouzskou značku však nese ruský odkaz. Stejně jako skutečné výrobky značky i tenhle lodní kufr je kufr ozvláštněn třemi barevnými pruhy v národních barvách a Ruska a současně ho zdobí iniciály P.W.O., které odkazu na prince Wladimira Orlova.

tumblr_mwxu2ollyA1sntzdgo1_1280

Zdroj: Huffingtonpost
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!