Lovci kožešin

Publikováno: 07.01.2015 15:29 | Václav F. Mensa

I když se ochránci zvířat snaží tvrdit opak, kožešina je úžasný a nadčasový materiál. Proč nadčasový? Protože se nosil už v pravěku a ještě to nepřešlo. To žádný jiný módní prvek nemůže říct. Společně s vývojem technologie přišla umělá kožešina a umělá kůže. Ano, v některých případech může působit velmi věrně. Ale na druhou stranu, když už odsuzujeme padělky tašek, neměli bychom se vyhnout všemu umělému? Je to jako nosit bižuterii a tvářit se, že to je Cartier.

Co se mužů týče, na kožešiny nemá patent jen Kanye West a další hip-hopové hvězdy. Ale současně, také nejsou pro někoho, kdo se bojí být výrazný. Kožešina je výstřední a připoutá pozornost. V módním průmyslu se drží dlouho, protože je to hřejivý, praktický a nezničitelný materiál.

Klasika, která by neměla chybět v žádném šatníku je zajisté dvouřadý kabát v délce do půlky stehen. Avšak, lem nebo celá podšívka z kožešiny je kabát na úplně jiné úrovni. Límec je samostatně dekorativním prvkem a tudíž můžete vynechat šál nebo jiné doplňky. Další kožešinou lemované svrchníky jsou také skvělá volba. Vesta z hnědé či šedé kožešiny, kupříkladu z norka, je perfektní k džínám a šedé pletenině – svetru.

Kožešinou můžete nadsadit i relativně obyčejnou věc jakou je sportovnější bunda. Pořiďte si pánskou štolu v černé barvě. Užívání je stejné jako s šálem až na to, že nebudete jeden z mnoha.

V případě, že nechcete vyčnívat ale trocha toho luxusu se vám zamlouvá, přejděte k doplňkům. Rukavice z kůže lemované pruhem kožešiny se hřejivostí snadno vyrovnají arktickým rukavicím a v eleganci je jasně přebijí.

Co se celokožešinových kabátů týče, s těmi opatrně. Jakmile se rozhodnete pro celý kožich, připravte se na to, že budete středem pozornosti. A pokud to neuděláte správně, výsledek bude ve stylu zchudlých ruských emigrantů kteří mají kabát po babičce. Doopravdy, neberte si ke kožichu ještě kožešinovou čepici. Je to spíše ironické.

Ale samotný kabát může působit dobře. Zvolte klidnou barvu (šedou, temně šedou). K džínám pro volný čas vyjádříte "mám rád pohodlí". K večernímu obleku do opery "jsem high class".

Kožešina je nadčasová klasika a tudíž se jí nebojte. Jediné, čeho se bojte jsou ochránci zvířat s rudou barvou.

Existuje nějaká cesta jak nosit kožešinu? Vždycky je tu nějaká cesta jak nosit kožešinu.

Kožešinový šál Marc Jacobs, semišová košile Tod's

kozesiny_1

Zdroj: Tetsu Kubota/Details

Kožich z ovčí kůže, oblek, košile, hedvábná kravata, vše Dior Homme

kozesiny_2

Zdroj: Tetsu Kubota/Details

Šála z lišky Dries Van Noten, kabát Gucci

kozesiny_3

Zdroj: Tetsu Kubota/Details

Kabát z lišky, hedvábná košile, kalhoty z jemné vlny a hedvábí, vše Prada

kozesiny_4

Zdroj: Tetsu Kubota/Details

Kabát Kenzo, kalhoty Dolce & Gabbana

kozesiny_5

Zdroj: Tetsu Kubota/Details

Kabát s kapucí z kojota, svetr, oboje Michael Kors

kozesiny_6

Zdroj: Tetsu Kubota/Details

Kašmírový svetr a s kožešinovou aplikací, Fendi

kozesiny_7

Zdroj: Tetsu Kubota/Details

Kožich z norka, kašmírový svetr, kalhoty, vše Brioni

kozesiny_8

Zdroj: Tetsu Kubota/Details

Kabát z vyčiněné ovčí kůže, kalhoty, oboje Emporio Armani

kozesiny_9

Zdroj: Tetsu Kubota/Details

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek BMW X1 xDrive18d: ideální kompromis do města BMW X1 xDrive18d: ideální kompromis do města Vítejte v České Republice. V zemi, kde dálnice vypadají jako slavné Rallye Dakar, kde si silnice první třídy spletete s autokrosovou... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!