Luxusní novinky z Pařížské ulice

Publikováno: 08.08.2014 10:57 | Lukáš Pavlovský

Nastal čas podívat se na poslední novinky od výrobců luxusního zboží. Pražská Pařížská ulice a její okolí vždy dokáže potěšit těmi nejkvalitnějšími produkty, občas se ale najdou nejpropracovanější designové lahůdky, nejpreciznější mechanismy, jak na ruku tak do interiéru, nebo technologické delikatesy, které opravdu nenechají nikoho chladným. Podívejme se tedy, co nám pražská luxusní sféra nabízí.BACCARAT Sluneční hodiny

Jako umělecký ředitel Baccaratu mezi lety 1920 až 1970 byl Georges Chevalier do značné míry zodpovědný za vstup krystalérie do moderní éry. Jeho styl s čistými geometrickými liniemi slouží jako čitelný podpis pro všechna díla tohoto prvního umělce spolupracujícího s krystalérií. Mezi stěžejní návrhy Georgese Chevaliera patří beze sporu Sluneční hodiny, které jsou k 250. výročí Baccaratu opět na výsluní a korunují významný rok 2014.

parizska_1

Zdroj: Baccarat

Pevný kus zrcadlového křišťálu navrhl Georges Chevalier roku 1948 a inspiroval se symbolem krále slunce, Ludvíka XIV, který se nachází na bráně jeho paláce ve Versailles. Tento unikát byl téhož roku představen v New Yorku u příležitosti otevření prvního butiku ve Spojených státech. Slavným kupujícím Slunečních hodin nebyl nikdo jiný, než jedinečný dramatik Arthur Miller, který si je vybral jako dar pro jeho manželku Marilyn Monroe a dekoraci do jejich společného manhattanského bytu.

parizska_2

Zdroj: Baccarat

Sluneční hodiny jsou vysoce dekorativní, umělecký kus úctyhodné velikosti se švýcarským strojkem od manufaktury L'Epée. V mechanice strojku naleznete 25 rubínů a rezerva jejich natažení činí 25 dní. Symbolika čísla 25 je poctou k dvou set padesátému výročí Baccaratu. 
Kultovní produkt, jedinečný kus, který kdysi vlastnila Marilyn Monroe.

Limitovaná a číslovaná edice – 25 kusů

Rozměr : 98,5 cm

Obchod Baccarat najdete na adrese: Obecní dům, U Prašné brány 2, Praha 1, crystalheritage.cz

parizska_3

Zdroj: BaccaratROBERTO COIN New Barocco

Kolekce New Barocco se zrodila obohacením stávající a velmi úspěšné řady Barocco. Diamanty a safíry jsou v jednotlivých modelech zasazeny tak, aby podtrhly jedinečnost speciálního tvaru zvaný markýza. Ten je jedním z nejoblíbenějších designů v dílně samotného Roberta Coina. A jak pan Coin svou prací dokazuje, tam kde promlouvá zlato, není třeba zbytečné výřečnosti.

parizska_4

Zdroj: Roberto Coin

parizska_7

Zdroj: Roberto Coin

Legenda praví, že brus markýza vznikl na přání Ludvíka XV., který toužil po šperku, jež bude svým tvarem, připomínat rty a ústa zbožňované Madame de Pompadour. Na její počest bývá nazýván “markýza“.

parizska_6

Zdroj: Roberto Coin

parizska_8

Zdroj: Roberto CoinVERTU Signature Touch

Signature Touch je nový vysoce výkonný smartphone od Vertu, anglického výrobce luxusních mobilních telefonů. Signature Touch kombinuje nejlepší dostupnou technologii s kvalitními ručně vyráběnými materiály, včetně titanu 5. třídy a ručně vydělávané telecí kůže. Je to vrcholný model smartphonu od Vertu a zahrnuje úplnou šíři odborných znalostí společnosti, včetně Dolby Digital Plus virtual surround sound a obraz certifikovaný Hasselbland a také plné portfolio služeb od Vertu, které zahrnuje Dedicated Concierge, stejně tak balíčky Vertu LIFE a Vertu CERTAINTY.

parizska_9

Zdroj: Vertu

Vertu chce svým zákazníkům zajistit nejlepší zážitky s mobilními telefony na světě tím, že kombinuje profesionální řemeslnou výrobu a jedinečné materiály s moderní technologií a unikátními službami. Dnes je značka Vertu lídrem na trhu, který před více než deseti lety pomáhala vytvořit.

parizska_11

Zdroj: Vertu

Odvážný design je přehlídkou klasických prvků stylu Vertu, jakými jsou například vyvýšený keramický polštář sluchátka a výrazný tvar V; tyto ozdobné prvky odlišují telefon od mainstreamových výrobců.

parizska_10

Zdroj: Vertu

Oddanost ruční mistrovské práci a dokonale vybrané materiály jsou rozpoznatelné v dokonale prošité telecí kůži a umně vyleštěném a kartáčovaném titanovém krytu. Signature Touch je výkonný smartphone, využívající nejnovější software a komponenty. Úmyslně se rozhodli soustředit na oblasti, které jsou pro zákaznickou základnu nejpodstatnější, zejména audio a obraz. Skutečnost, že splnili velmi přísné požadavky společností Dolby a Hasselblad dokazuje rozsah práce jejich inženýrů, kterou dovedli do dokonalosti, aby zákazníkům zajistili výjimečný uživatelský zážitek.

parizska_12

Zdroj: Vertu

parizska_13

Zdroj: VertuZENITH Academy Christophe Colomb Hurricane

Od svého založení v Le Locle v roce 1865, manufaktura Zenith neustále posouvala hranice přesnosti. Tento úkol předvádí především v pojetí strijku El Primero, který překročil frekvenci 36,000 kmitů za hodinu, následovaný vynálezem systému kontroly gravitace - vrchol evoluce námořních chronometru. Zatímco Academy Christophe Colomb Hurricane kombinuje tyto dva ručitele absolutní přesností, ještě zahrnuje třetí vylepšení, tentokrát založené na potlačení odchylek od isochronismu. Jeho přenosová soustava opatřena Fusée řetězcem zaručuje konstantní chod, kterého výsledkem je přísně stabilní kmit, a tím nejpřesnější časomíru.

parizska_14

Zdroj: Zenith

parizska_15

Zdroj: Zenith

parizska_16

Zdroj: Zenith

parizska_17

Zdroj: Zenith

parizska_18

Zdroj: Zenith
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!