Madonna na Grammy odstartovala "love revolution"

Publikováno: 09.02.2015 10:21 | Jiří Hofbauer

Na nedělním předáváním hudebních cen Grammy zpěvačka Madonna naživo představila svůj nový singl Living For Love a oficiálně tak oznámila start love revolution.

Královna popu (ga-ga) na stage mezi tanečníky s mocnými býčími rohy a maskami na tvářích vystoupila v kostýmu toreadora. Tento vizuál navazuje i na klip, který se celý odehrává ve stylizované taneční aréně. Zpěvačka předvedla strhující show, které zvedla ze židlí všechny diváky v sále včetně Pharrella nebo Taylor Swift. Současně svým výkonem posadila na zadek všechny, kteří tvrdili, že vrchol kariéry už má za sebou.

Madonna sama zažila horké chvíle loni koncem roku, kdy se hackerům podařilo ukrást nejen samples a dema ale i hotové tracky z jejího připravovaného alba. Management zpěvačky na to reagoval online zpřístupněním šest tracků na iTunes Store. Původní záměr byl živé představení hitu na večeru Grammy a 14. února, na den svatého Valentýna, song pustit do online éteru.

Pravdou ale je, že Living For Love má v sobě to nejlepší ze zpěvaččiny rané tvorby. Pokud patříte mezi její fanoušky rozhodně najdete podobnost s hity jako Open Your Heart (1986), Like a Prayer (1989) nebo Express Yourself (1989).

Madonna se nerada přiznává, že bych se nechala inspirovat jinde. Její nová image toreadorky lásky, o kterou se postarala návrhářka Shady Zeineldine, je bezesporu originální. A podle všeho i v kurzu! Italská značka Dolce & Gabbana letošní letní kolekci pojala v duchu španělské intervence v Itálii a inspirace traje de luces, jak se správně říká toreadorským úborům, je zcela očividná. Stejně tak si nelze nevšimnout, že masky tanečníků jsou až nápadně podobné těm, které byly součástí haute couture kolekcí Maison Martin Margiela a svého času je miloval Kanye West. Madonniným minotaurům ale náhubky nasadil Riccardo Tisci.

Album Rebel Heart vychází 6. března 2015. Předobjednat si ho můžete zde.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Proč by si muži měli přečíst Padesát odstínů šedi Proč by si muži měli přečíst Padesát odstínů šedi Ať se nám to líbí, či ne, Padesát odstínů šedi je celosvětový fenomén. Může být těžké dostat ke čtení děti, ale ještě... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!