Madonna v Praze rozbušila Rebel Heart: Bitches, she's iconic!

Publikováno: 09.11.2015 14:46 | Jiří Hofbauer

35 měst, 28 účinkujících, 20 tanečníků, 16 kamionů, 1 ikona. Je 18.30 a právě se otevírají brány O2 Areny pro všechny, kteří si koupili vstupenku na patrně nejsledovanější hudební turné současnosti. Vstupenky v cenové relaci od 1150 až 5760 Kč na sobotní večer zmizely během dvou hodin. Pořadatelé proto operativně přidávají vystoupení i na neděli. Vstupenky mizí obdobným tempem. Do České republiky se tak 7. a 8. listopadu následně sjíždí fanoušci z Německa, Polska, Rakouska i Slovenska, aby viděli nejslavnější a hlavně nejúspěšnější popovou zpěvačku všech dob. Madonna totiž vytáhla na Rebel Heart Tour.

madonna_1

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

Madonna jako ikona

Dvouhodinnová show začíná obří projekcí, ve které Madonna uniká z duchovní klece a staví se do čela kosmopolitní armády. Na stagi se objevuje šik samurajů se znaky kabaly na přilbách a kříži místo kopí v rukou. Madonna vystupuje z kacířské klece a songem Iconic umocňuje dojem apokalyptického startu show. Samuraje střídají bojovné gejši a taneční hit Bitch I'm Madonna. Zpěvačka v doprovodu dvou Asiatek předvádí vějířový tanec a O2 Arena duní v základech. Vějíř střídá rockovou kytaru a následuje hit roku 1983 Burning Up. Kotel pod členitým jevištěm ve tvaru kříže ukončeným obřím srdcem zvedá ruce a všichni tleskají. Právě tohle je moment, kdy Madonna propojuje jak pamětníky, kteří na její songy tancovali v roce jejich vzniku, tak na fanoušky, kteří skladbu vnímají jako klasiku z repertoáru její tvorby.

madonna_2

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

madonna_5

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

madonna_7

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

madonna_4

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

madonna_3

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

madonna_6

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

Na show se objevují tyče na pole dance. Madonna ze sebe strhává kutnu a odhaluje nohy. Vedle ní pochoduje dvouřad exotických jeptišek, které jsou více odhalené, jak zahalené. Přichází jedno ze zásadních čísel celé show – mix novinkového tracku Holy Water a ikonického Vogue. Madonna šplhá na kříž a podpatky zaklesnutými v afroamerické jeptišce se obtáčí kolem lesklé tyče. Na projekci se objevují apoštolové v podání renesančních umělců. Vše zakončuje erotický výjev z poslední večeře Páně. První část uzavírá opět novinkový song Devil Pray, během kterého na pódium postupně přichází zástupci světových náboženství. Jistou kontroverzi vyvolává afroameričan na papežském stolci.

madonna_8

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

Madonna jako panna

Další část uvozuje projekce z klipu Ghosttown za zvuků songu Messiah. Z bojiště se show přesunula na čerpací stanici někde v Arizoně. Na začátku kovbojsky laděné části představila další novinku a to track Body Shop. Následoval prudký návrat do minulosti a hity True Blue, který Madonna odbrnkala na ukulele, a Deeper and Deeper. Song HeartBreakCity je další ze zásadních scén. Neznalým divákům docela zatrnulo ve chvíli, kdy tanečník padá z točitého schodiště. Like a Virgin je poslední zpěvaččina exhibice v této části.

madonna-rebel-heart-tour-opener-montreal-2015-concert-5

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

Madonna jako rebel

Scéna s postelemi, na kterých čtyři dvojice předvádí styk, se naklání směrem k divákům a zaplněnou arénou zní remix novinky S.E.X. a kontroverzního songu Justify My Love. Je to tady. O patrně největším hitu Living for Love, z nového alba Rebel Heart, si všichni mysleli, že bude ta finální nekonečná tancovačka. Madonna ho ale zařazuje přesně uprostřed. V doprovodu dvou ženských toreadorek prochází zpěvačka zahalená v haute couture kápi středem kříže na hlavní pódium. (Čas se začít modlit. Všichni víme, co se stalo na WMA.) Zpěvačka se mění v toreadora a všem ukazuje, kdo je královna.

20151005143203980483e

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

Madonna-Rebel-Heart-Fausto-Puglisi

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

slide_451162_6034356_free

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

Po krátké tanečním intermezzu se Madonna opět objevu na stagi. V mexicky laděném kroji za doprovodu tanečníků pletou lidské hady v rytmu La Isla Bonita. Následuje megamix hitů jako Dress You Up, Into the Groove, Everybody a Lucky Star. Madonna bere do ruky akustickou kytaru a drnká melancholický song Who's That Girl. Neplánovaně přidává i Secret. Koketuje s publikem a na jeho přání přidává track Ghosttown, který v rámci turné chybí snad všem fanouškům (stejně jako Joan of Arc). Velké finále části pak uzavírá píseň Rebel Heart. Na projekci běží grafiky od jejích fanoušků.

madonna-1

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

Madonna jako zlatokopka

Poslední část otvírá taneční song Illuminati. Tanečníci ve francích šplhají na vysoké, ohybné tyče, které rozkmitají tak, že se skoro dotýkají fanoušků v kotli pod jevištěm. Madonna se na stagi objevuje jako diva z 20. let v zakouřeném klubu. Prakticky nahá, jen v saku a v záplavě třpytivých provazců a původně popový song Music představuje v soulově laděnou verzi. Následuje eroticky laděný Candy Shop, kdy kromě Madonna na sebe ztrhává část pozornosti i tanečnice nahoře bez. Hlavní stage jde opět nahoru a vedle zpěvačky se objevuje i šest gentlemanů v cylindrech. Madonna zpívá hit Material Girl a potencionální nápadníky doslova odkopává. Poté se sama sklouzne dolů, aby na molo vstoupila jako panenská nevěsta. Madonna přesně v tenhle moment znovu dokázala, že si umí udělat legraci sama ze sebe.

576711507LL072_Madonna_Rebe

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

madonna

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

Znovu bere do rukou ukulele a uprostřed sálu se sama doprovodí při francouzském šansonu La vie en rose, který proslavila Édith Piaf. Madonna tak předvedla patrně svou nejromantičtější polohu za celou svou kariéru. Z provokativní zpěvačky v letech se změnila v naivní dívku na břehu Seiny. Při poslední písni Unapologetic Bitch se na protáhlém jevišti mezi diváky objevuje britská herečka Jessica Chastain. Právě v téhle části si Madonna na stage zve buď celebrity nebo vybrané fanoušky, které za nestoudný tanec odmění banánem. Zpěvačka se s diváky rozloučí vzkazem na projekci „Bye Bye Bitches!“

wfvK_9otnlVlt-Z2QEORnJ3HIjWCJS807wId0W-8q8Y

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

Madonna nemá limit

Hala se ponoří do tmy, ale skalní fanoušci ví, že přijde velké finále. Na stage se objevují tanečníci v nedbalkách a láhvemi šampaňského v ruce. Madonna v kostýmu stylizovaného strýčka Sama s českou vlajkou místo vlečky zpívá první tóny hitu Holiday. Celá O2 arena stojí.

holiday

Zdroj: Kevin Mazur, Getty

Turné Rebel Heart Tour se od předchozích liší v mnoha ohledech. Madonna se poprvé nesnaží moralizovat, nemá tendenci předat jakési náboženské poselství pro lepší svět. Jakoby pochopila, že lidé se přišli primárně pobavit. Zapomenout na problémy mimo sportovní haly a zatancovat si na oblíbené písničky. Snad poprvé se nesnažila dělat dojem nebo něco hrát (přehrávat). Ano, v mnoha ohledech vykradla sama sebe a použila to, co už mnohokrát fungovalo. Ten rozdíl ale byl, ta radost, která na ní byla patrná. Madonna navštívila Prahu už dvakrát. A vždy předvedla dechberoucí show. Ale tentokrát poprvé si ji užila i ona sama. Madonna do Prahy přivezla dvouhodinovou show, která měla pobavit. A to splnila na 110 %.




Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!