Maison Martin Margiela (to) natřela Converse

07.09.2013 11:52 | Jiří Hofbauer

Dvě značky, které výrazně ovlivňují trendy a street, teď dali svoje nápady dohromady. Zatímco tenisky Converse vždy vynikaly svou barevností, pestrými vzory a možností přizpůsobení, značka Maison Martin Margiela razila jasnou, jedinou cestu – v bílé barvě. A přesně taková kolekce tenisek, kterou tyto dvě značky vytvořili– bílá.

V nabídce budou kotníčkové All-Star nebo klasické tenisky Jack Purcell. Jejich jedinečná úprava spočívá v tom, že tenisky jsou ručně natřené bílou barvou. Ze všech stran. Včetně tkaniček a podrážky. Během nošení ale boty budou trochu měnit. Povrch bílé krycí barvy začne pracovat, bude se lámat, praskat, loupat se a odhalí tak původní barvu plátna tenisek. Na výběr bude z červené, černé, modré a speciální barva vintage žlutá, jejíž odstín namíchala značka Maison Martin Margiela.

„Svým způsobem je to poezie. Postupem času, bota ukáže, jaká vlastně je,“ vysvětluje vedení značky MMM techniku pokrytí.

Je tohle ještě módní trend nebo je to na hraně s uměleckým výtvorem? Kdyby Conversky barvou pocákal Jackson Pollock okamžitě by se staly uměleckým dílem, o které by usiloval nejeden kurátor do muzea moderního umění.

Tahle jedinečná kolekce bude k dostání jak v buticích Maison Martin Margiela tak ve vybraných obchodech Converse za cenu kolem 4 600 CZK.

3

Zdroj: Maison Martin Margiela x Converse

5

Zdroj: Maison Martin Margiela x Converse

4

Zdroj: Maison Martin Margiela x Converse

1

Zdroj: Maison Martin Margiela x Converse

2

Zdroj: Maison Martin Margiela x Converse


Hodnocení článku:



Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!