Malá a divoká Alfa Romeo 4C

Publikováno: 13.06.2013 20:00 | Jiří Hofbauer

Asi první co vás při pohledu na kupé Alfa Romeo 4C napadne je, jestli jsem já tak velký, nebo to auto tak malé. Ne, to je z jiné reklamy. Ale vážně. Na délku má jen 3989 mm, šířka 2090 mm a výška 1183 mm. To ale není nic proti ničemu. Auto vypadá vážně skvěle! Navíc s hmotností 895 kg a zrychlením z 0 na 100 za 4,5 s ním může být hodně zábavy.

„Právě snížení hmotnosti bylo jednou z podmínek při vytváření jeho podoby,“ řekl v rozhovoru pro Esquire Alessandro Maccolini, designér exteriéru 4C.

Tak nízké váhy docílili vývojáři tím, že téměř čtvrtina auta je z uhlíkových vláken, brzdy a výztuhy střechy jsou z hliníku a k modelaci karoserie byl použitý speciálního kompozitu nazvaného Sheet Moulding Compound (SMC).

Celé auto se montuje přímo v továrně v Modeně. Jakmile je dokončené proženou ho na testovací 40 kilometrů dlouhé trati, aby si byli jistí, že nedočkavému zákazníkovi předají bezvadný výrobek. Pak ho znovu naleští, převážou stuhovou a pošlou k zákazníkovi. Ostatně kvalitě je zvláště tohoto modelu věnována zvýšená pozornost.

Alfa-romeo-esquire-gallery-3-43

Zdroj: David Ryle / Alfaromeo.com

Alfa-romeo-esquire-gallery-4-43

Zdroj: David Ryle / Alfaromeo.com

Alfa-romeo-esquire-gallery-1-43

Zdroj: David Ryle / Alfaromeo.com

Alfa-romeo-esquire-gallery-2-43

Zdroj: David Ryle / Alfaromeo.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!