Malá noční hudba u H&M

Publikováno: 08.12.2014 08:16 | Jiří Hofbauer

Oslavy konce roku si žádají patřičný oděv. Proto rozhodně nic nepodceňujte a raději vyzkoušejte několik varianta. Kromě klasiky v podobě smokingu se nechte zlákat apartním sametem, nebojte se obout do lehké míry extravagance a zkuste i poslední módní trendy.

Knoflíčky v manžetách košile a ozdobné jehlice v límcích košile (pin-collar) nejsou přežitek. Naopak. Je to klasika, která nevychází z módy.

Košile 799 Kč, H&M

hm_holiday_1

Zdroj: H&M

Divadelní premiéry, plesy, významné akce. Smoking využije každý gentleman několikrát do roka. Přesto investice vám nemusí zruinovat konto. Více než cenu a značku si hlídejte délku rukávů, šířku ramen a správný tvar střihu.

Sako 1499 Kč, kalhoty 799 Kč, oboje H&M

hm_holiday_2

Zdroj: H&M

Působí noblesně, lehce marnivě, má v sobě cosi z pánských klubů viktoriánské Anglie 19. století. Samet patří k vysoce efektním materiálům. Proto pokud ho chcete ladit, buďte minimalističtí. Spíše než Oscar Wilde, buďte Tomem Fordem.

Sametové sako 1499 Kč, kalhoty 799 Kč, oboje H&M

hm_holiday_3

Zdroj: H&M

Kontrasty jsou jedním z trendů poslední doby. Ať už barevné nebo materiálové.

Košile 899 Kč, sako 2 999 Kč, kravata 299 Kč, vše H&M

hm_holiday_4

Zdroj: H&M

Do úzkého, dokonale padnoucího obleku patří úzká kravata. Vsaďte na minimalismus a nechce bílý kapesníček jen decentně vykukovat.

Slim fit sako 1499 Kč, slim fit kalhoty 899 Kč, košile 399 Kč, vše H&M

hm_holiday_5

Zdroj: H&M

Pokud se rozhodnete pro jednobarevný outfit, pamatujte, že monopol jedné barvy musíte narušit výrazným akcentem. Ať už jsou to třeba kontrastní klopy saka nebo extravagantní boty.

hm_holiday_6

Zdroj: H&M

Vojenský styl se v módě opakuje v různých obměnách. Kromě maskáčového vzoru zkuste i inspiraci uniformami důstojníků, jejichž stylu dominují výrazné aplikace, zlaté knoflíky a výložky.

Sako se stojáčkem, 1799 Kč, kalhoty 699 Kč, oboje H&M

hm_holiday_7

Zdroj: H&M

I když bílá košile je naprostá dokonalost, oživte oblek košilí se vzorem. Třeba puntíky. Košile hodně o svém nositeli napoví.

Košile 399 Kč, kravata 599 Kč, sako 1499 Kč, vše H&M

hm_holiday_8

Zdroj: H&M

Královská se jí neříká náhodou. Je v tom jakýsi odkaz na modrou krev šlechticů. Královská modrá má pro svou hloubku neskutečnou noblesu, a je jen na vás, jak si s ní pohrajete.

hm_holiday_9

Zdroj: H&M

Pokud máte alespoň minimální trpělivost, než sáhnete po uvázaném motýlku, zkuste si pohrát s vázacím. Rozdíl je znát a výsledek stojí za to.

hm_holiday_10

Zdroj: H&M
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!