Malí pomocníci pro velké sportovní výkony

Publikováno: 04.12.2012 14:41 | Petr Hájek

Muži se od kluků opravdu liší jen v tom, kolik stojí jejich hračky - dáme krk na to, že žádný z pánů neodolá, pokud jde o vlastnění nějakého nového, zajímavého, stylového a užitečného digitálního gadgetu. A pokud je navíc určen ke sportu, není co dodat...

LINK

Bezdrátový náramek LINK pochází od společnosti BodyMedia a má dle jejích slov 90 % přesnost, co se týče sledování vydaných kalorií. Měří také spánek, kroky, galvanickou odezvu kůže a teplotu kůže. LINK obsahuje Bluetooth čip, s jehož pomocí se následně svede sesynchronizovat s řadou aplikací pro Android nebo iOS. Náramek stojí 119 USD + 7 USD každý měsíc za první tři měsíce služby.

2012-12-04-1

Zdroj: Mashable

Basis

Pokud jde o Basis, tak to je poměrně zajímavě zpodobněný senzor hodinkovitého tvaru, jenž sleduje váš vzorec srdečního tepu, pohybu, pocení a teploty kůže. Můžete si tedy nastavit nějaký realistický cíl pro jednu z těchto hodnot a pak už jen usilovat, abyste řečenou hodnotu snížili/zvýšili tréninkem. V rámci účtu MyBasis máte přístup i k řadě tipů a tabulek zobrazujících naměřená data. Cena dělá 199 USD.

2012-12-04-1

Zdroj: Mashable

Fitbug Air

I Fitbug Air má pár trumfů, jenž by mohly někoho oslovit. Sleduje ušlou vzdálenost, spotřebované kalorie a kroky. Zvládá komunikaci přes Bluetooth, takže veškerá naměřená data si prohlížíte z pohodlí svého smartphonu nebo tabletu. Akumulátor vydrží 4-6 měsíců na jedno kolo. I zde se můžete těšit na tipy a tabulky. Fitbug stojí 29,99-59,99 USD měsíčně v závislosti na vybraném plánu a po roce pak již jen 3,99 USD měsíčně bez kontraktu.

2012-12-04-1

Zdroj: Mashable

MOVband

Náramek s krokoměrem uvnitř. Zařízení měří, jak moc se hýbete, kolik kroků uděláte (a tedy kolik spálíte kalorií) a rovněž vám ochotně sdělí vámi překonanou vzdálenost. Firma tvrdí, že je to výborná volba pro skupiny typu kluby či společnosti. Zařízení se musí pořídit i s programem MOVchallenge snažícím se držet skupiny aktivní a v pohybu.

2012-12-04-1

Zdroj: Mashable
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!