Malý princ George slaví první narozeniny

Publikováno: 22.07.2014 11:24 | Jiří Hofbauer

Je to přesně rok, co v londýnské nemocnici St. Mary's Hospital kolem půl páté odpoledne (těsně před pověstným čajem o páté) přišel na svět prvorozený syn vévody a vévodkyně z Cambridge George. Zprávy s hashtagem #RoyalBaby doslova zaplavily sociální sítě a bylo použito více než milionkrát.

Další den přesně ve 14 hodin uvítalo malého prince 62 dělových salv z londýnského Toweru a dalších 41 salv ze zahrady Green Park. Současně se přidaly i zvony ve Westminsterském opatství, které zvonily nekonečné tři hodiny.

princ_george_1

Zdroj: Facebook

Při odchodu z porodnice o dva dny později hrdí rodiče potvrdili jméno svého syna – celým jménem George Alexander Louis a plným titulem Jeho královská výsost princ George z Cambridge.

Malý Windsor je po svém dědečkovi princi Charlesem a otci princi Williamovi v pořadí třetí následník trůnu. Předběhl tak třeba i svého strýce prince Harryho nebo prastrýce prince Andrewa i s jeho dcerami.

princ_george_3

Zdroj: Facebook

I když o tom ještě nemá ani tušení, je předurčený k tomu, že jednou usedne na trůn Spojeného království a stane se hlavou Commonwealthu. Sotva přišel na svět, řada lidí z různých koutů Země na něho už upírala oči. Nejen obyvatelé Spojeného království ale třeba i Kypru, Malty, Kanady, Barbadosu, Baham, Austrálie, Nového Zélandu, Jihoafrické republiky, Indie, Pákistánu nebo Singapuru. Kromě toho stane v čele královské armády a anglikánské církve.

S největší pravděpodobností nastoupí na elitní střední školu Eton College. Jestli bude pokračovat ve stopách svého otce na skotskou univerzitu University of St. Andrews a stejně jako on získá akademický titul Master of Arts se ještě uvidí. Pravdou ale je, že britská královská rodina a rod Windsorů v posledních letech zažívá něco jako znovuzrození. Konečně se vymanila ze série skandálů, tragédií a těší se opět oblibě svého lidu.

princ_george_2

Zdroj: Facebook
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!