Mamma Mia! už je v Praze a válí

Publikováno: 20.12.2014 08:17 | Dita Brančíková

Po náročných zkouškách se 12. prosince konečně i v Praze představil muzikál Mamma Mia!, který měl premiéru v roce 1999 v Londýně a byl dodnes uveden už ve 41 zemích světa. V pražské verzi se na premiéře v hlavních rolích představili Alena Antalová a Jiří Langmajer.

kluci

Zdroj: Dita Brančíková

Jelikož produkce mohla zasáhnout oproti původní verzi do některých složek inscenace, objevili se herci v originálních scénách i originálních kostýmech. Za doprovodu živého orchestru ovšem zpívají a tančí naplno, stejně jako herci v Londýně nebo New Yorku.

Alena Antalova

Zdroj: Dita Brančíková

Příběh mladé Sophie hledající svého otce vidělo už více než 55 milionů diváků po celém světě a i pražská představení v Kongresovém centru mají do konce června prodáno přes 73 tisíc lístků. Nutno ovšem dodat, že u nás rozhodně návštěvnosti pomohla oblíbená filmová verze příběhu s Meryl Streepovou a Piercem Brosnanem v hlavních rolích.

zaver

Zdroj: Dita Brančíková

Pod režijní taktovkou Antoína Procházky tak i v Praze uslyšíte hity jako Dancing Queen, Money, Money, Money, nebo The Winner Takes It All zpívat známé umělce. V alternacích se představí například Leona Machálková, Daniela Šinkorová, Petr Kotvald, Pavel Vítek, Petr Kolář, Roman Vojtek, Ivana Chýlková, Jitka Asterová a další.

klaus
janis

Zdroj: Dita Brančíková
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!