Marchesi otevírá cukrárnu na via Monte Napoleone v Miláně

Publikováno: 15.09.2015 06:44 | Jiří Hofbauer

Otevření Pasticceria Marchesi na milánské adrese via Monte Napoleone 9 je za dlouhých 191 let prvním rozšířením historické milánské cukrárny z jejího původního domova. Pasticceria Marchesi byla založena v roce 1824 na via Santa Maria alla Porta 11/a, poblíž Corso Magenta, a patří mezi nejstarší a nejvybranější cukrárny v Miláně – odedávna je uctívána jako symbol dokonalosti. Nová „Marchesi“ zůstává jednoznačně věrná své předchůdkyni ve svém tradičním duchu a dokonalé kvalitě, nyní však nabízí větší prostory v centru a širší sortiment svých proslulých výrobků.

Marchesi Monte Napoleone_ext 01

Zdroj: Marchesi

Nový obchod s kavárnou, navržený architektem Robertem Baciocchim, respektuje klasickou staromileckou atmosféru kultovního prostoru Marchesi na Via Santa Maria alla Porta 11/a. Nábytek i sám prostor o 120 metrech čtverečních vyzařuje kultivovanou eleganci. Z pohledu z ulice vidíme kamennou fasádu se dvěma výlohami plnými cukrárenských výrobků, nad nimiž ční klasické zlaté intarzované logo Marchesi a bílé markýzy. Průhled okny odhaluje světlý prostor, připomínající atmosféru původního krámku Marchesi.

Marchesi Monte Napoleone_int 01

Zdroj: Marchesi

Mramorové stěny v prostoru u vchodu, inspirované tradičními prvky milánských interiérů, tvoří pozadí pro niky na hlavní stěně, v nichž jsou vystaveny výrobky. Ústřední prvek prostoru, bar s mramorovou deskou s vitrínami ze skla a třešňového dřeva, zrcadlová police s klasickými aperitivy a skleněné zaoblené vitríny s dezerty – to vše je dědictvím z historického obchodu Marchesi, které je nově interpretováno v moderním a vytříbeném stylu.

Marchesi Monte Napoleone_int 02

Zdroj: Marchesi

Podlahu pokrývá tmavě hnědý mramor, zatímco strop, tvořený trámy se zvláštním systémem osvětlení, vytváří elegantní grafický efekt.

Marchesi Monte Napoleone_int 03

Zdroj: Marchesi

Zatímco původní působiště Marchesi nabízelo pouze omezené prostory k stání, v nové cukrárně najdeme dva intimní prostory k sezení. Jsou laděny dozelena, mramorové stolky obklopují křesílka a pohovky z měkkého zeleného sametu a stěny jsou potažené zelenými tapetami ze žakárového hedvábí. Nové menu, speciálně navržené pro novou lokaci, se podává tradičně na jemném porcelánu vyrobeném na míru značkou Rosenthal se stříbrnými příbory, které exkluzivně pro Marchesi vytvořil Sambonet.

Marchesi Monte Napoleone_int 04

Zdroj: Marchesi

Marchesi se již téměř dvě staletí drží na špičce v přípravě vybraných cukrářských výrobků, nápaditých dortů, nadýchaných croissantů a kreativně zdobených pralinek. Kompletní sortiment těchto časem prověřených tradičních cukrovinek – včetně několika úplně nových produktů – nyní opět ožívá v novém obchodě. Třicet osm prosvětlených nik s křišťálově průsvitnými poličkami a pulty z třešňového dřeva umožňují proslulým sladkostem Marchesi pohltit návštěvníky jako opulentní bonboniéra v pastelových odstínech. Dekadentní paleta sladkostí s cukrovou polevou, bonbónů, čokolád, pralinek a dortů se prezentuje v nově navržených obalech, a obsahuje i luxusní kolekci výrobků speciálně navržených pro novou cukrárnu. Všechny dezerty se denně pečou přímo na místě, aby byla zaručena stejná kvalita, jakou se značka Marchesi proslavila.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!