Maserati Alfieri jde do výroby

Publikováno: 11.05.2014 13:41 | Jakub Matulík

V několika posledních dnech se na internetu hodně spekulovalo o tom, jestli opravdu Maserati bude vyrábět svůj překrásný koncept, který ukázali na ženevském Autosalonu. Když přišla zpráva přímo z ústředí Fiat Chrysler Automobiles, že chystají model Alfieri na sériový prodej, všichni včetně naší redakce byli nadšení. Naše nadšení vyústilo do bodu varu ve chvíli, kdy CEO Sergio Marchionne oznámilo dokonce otevřenou verzi tohoto překrásného italského stroje.

Kdy se ho dočkáme? To není tak úplně jisté. Ovšem spekulace na různých motoristických webech napovídají, že se bude jednat o rok 2016 pro verzi kupé a rok na to, tedy 2017 by měl přijít kabriolet. Velká ale čekaná změna se nachází pod extrémně dlouhou kapotou tohoto vozu. Místo V8, která vycházela z motoru Ferrari California, přichází menší V6 se dvěma turby. Maserati by mělo nabízet tři varianty výkonu. Základní verze by měla mít 404 koní, silnější by potom měla nabízet 443 a nejsilnější verze až 512 koní. Když člověk čte tyto údaje, přemýšlí jen nad tím, jak to sakra dokázali? Největším konkurentem Alfieri by měl být současný model Jaguaru F-type Coupé, posléze i roadster.

maserati_alfieri_1

Zdroj: Maserati Press

Model Alfiery by měl vycházet z Maserati GranTurismo MC Stradale, ovšem měl by být o 24cm kratší. Což by opravdu znamenalo, že se jedná o plnohodnotného italského konkurenta pro Jaguar.

maserati_alfieri_2

Zdroj: Maserati Press

Maserati bylo vždy vyhlášené svým brutálním zvukem. Z vlastní zkušenosti vím, že když můj kamarád ve svém překrásném GrantCabriu jede po městě, slyším ho i o dva kilometry dál. Ovšem to je díky V8. Co se stane teď, když bude mít Alfiery V6? Bude mít pořád Maserati nejlepší zvuk světa? Nebo ho v tomto jeho konkurent Jaguar překoná? To uvidíme časem, každopádně se na nové Maserati všichni jistě těšíme.

maserati_alfieri_3

Zdroj: Maserati Press

maserati_alfieri_4

Zdroj: Maserati Press

maserati_alfieri_5

Zdroj: Maserati Press

maserati_alfieri_6

Zdroj: Maserati Press

maserati_alfieri_7

Zdroj: Maserati Press

maserati_alfieri_8

Zdroj: Maserati Press

maserati_alfieri_9

Zdroj: Maserati Press

maserati_alfieri_10

Zdroj: Maserati Press

maserati_alfieri_11

Zdroj: Maserati Press
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!