#MBPFW podzim/zima 2016/2017

Publikováno: 04.04.2016 18:33 | Jiří Hofbauer

Pět dní, dvanáct lokací a nekonečné množství módy. Takový byl Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který se začátkem března stal opět zásadní společenskou a hlavně módní událostí české metropole. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. MBPFW podporuje lokální kreativitu, vyhledává nové talenty a inspiruje. Komu se nešlo vyhnout byl i street style fotograf Adam Katz Sinding, který se opět staral o módní report. Týdenní maraton uzavřel benefiční večer na podporu Nadace Terezy Maxové dětem. Vydražený obnos se během necelé hodiny vyšplhal na úctyhodných 1 250 000 korun.

Zuzana Kubíčková

Materiálem, který na pohled i na omak vzbuzuje řadu pozitivních pocitů a jehož vlastnosti jsou v zimě natolik příznivé, že může být hlavním inspirativním prvkem tvorby, se v případě kolekce Zuzany Kubíčkové na podzim a zimu 2016/17 stal tradiční skotský mohér. V kolekci tvoří hřejivý, ale vzdušný základ, který návrhářka dekorativně variuje s dalšími přírodními materiály. Hřejivý je nejen materiál, ale také střihy, vrstvení a veselá selekce barev, která na podzimní podkladové paletě z mohéru výrazně ožívá.

Zuzana Kubíčková

Zdroj: MBPFW

Tiqe by Petra Balvínová

„Kolekce s názvem DOKOLA má inspiraci ve více rovinách. Spojující myšlenkou je kruh, který se objevuje napříč kolekcí ve 2D i 3D. Modely jsou oslavou nevinné ženskosti s dávkou dadaismu a rafinovaných detailů, doplněnou o crazy prvky 70. let. Barevně kolekci prostupuje celá škála odstínů, od výrazných až po tlumené tóny šedé a černé.“

TIQE by Petra Balvínová

Zdroj: MBPFW

Pavel Brejcha

Urban Mermaid nová kolekce Pavla Brejchy pokračuje v interpretaci jeho víly velkoměsta. I v zimě, ve sněhu. Na podzim a zimu 2016/17 je ztvárněna v monotónních barvách, kterým dominuje potisk a ostře purpurová barva. Pavel Brejcha představí různé typy oděvu, které variuje v barvách, materiálu a struktuře. Nebudou chybět kabáty, pláště, svetry nebo šaty.

Pavel Brejcha

Zdroj: MBPFW

Denisa Nová

Tričko, ikony a koloběh života...

DNB Denisa Nová

Zdroj: MBPFW

Henrik Vibskov

Henrik Vibskov F:W16 by The Room by Basmatee

Zdroj: MBPFW

Odivi

VENTURES, dobrodružství, zázraky, které nás potkají při vykročení z vlastní komfortní zóny, objevování, taje oceánu a krása hor – o tom všem bude kolekce značky ODIVI na sezónu podzim/zima 2016, která je poctou všem objevitelům a těm, kteří se nebojí svou komfortní zónu občas opustit. Iva Burkertová v ní znovu smíchá vlastní tisky, funkční i high fashion materiály a přinese mix městské módy, ve které se nebudete bát vyrazit na hory.

Odivi

Zdroj: MBPFW

Ether

Návrhářka a designérka Eva Vontorová, která od roku 2010 působí pod autorskou značkou Ether, si reputaci vysloužila portfoliem luxusních kožených výrobků, při jejichž tvorbě klade důraz na kvalitní řemeslo a ruční zpracování. Produkty uvádí v limitovaných edicích a nově svou kolekci rozšířila o celokožený batoh v černobílém provedení. Jeho design navazuje na předchozí kolekci kabelek Alia, kde se objevuje prvek „rožků“ inspirovaný polštářky. Tento prvek je na batohu nosný a vtip řešení spočívá v tom, že batoh tvoří jen 2 díly. Ty udávají minimalistický tvar batohu s trojúhelníkovou klopnou a se zapínáním na dva zipy. Z profilu má batoh netradiční „naklopený“ směr, jakoby přepadával dopředu.

Ether

Zdroj: MBPFW

Monika Drápalová

Kolekce, která si s nadsázkou pohrává s myšlenkou světa nových technologií. Vnímání reality neodpovídá zaběhnutým systémům a způsobům myšlení. Střihy jsou tištěny přímo na funkční recyklovaný materiál dle požadavků a rozměrů zákazníka snímaných 3D body skenery. Důležitou součástí procesu výroby jsou tisky makrostruktur textilních vláken snímaných mikroskopem. Vzniká další paralelní svět organizovaných struktur nebo chaosu, který se ve volné grafické podobě vrací zpátky k základním silám přírody. Monika Drápalová ve spolupráci se značkou FreeCircle, která spojuje vědecké a tvůrčí inovativní projekty /grafické tisky Anna Issa Šotolová/.

Monika Drápalová

Zdroj: MBPFW

Kateřina Geislerová

„Kolekce podzim/zima 2016/17 s názvem EVOLUSHION je o adaptování se daným situacím, vyvíjení se a hledání nových přirozeností. Při tvorbě se snažím nalézat podněty mimo naše zažité koncepty, odstranit automatismy. Cokoli se objeví, využívám a přetvářím. Hraju si, hledám nové tvary i nové formy.“

Kateřina Geislerová

Zdroj: MBPFW

LaFormela

Nevyčerpatelnost inspirace v subkulturách autorské trio LaFormela zavedla tentokrát jak do rutinní ponurosti chladných ulic, punku, tak i do exotiky etnických kultur. Designéři zde čerpali zejména z uvolněnosti a pohodlí, které se do kolekce přenesly v podobě nositelných prvků, jako jsou roláky, mikiny či oversize kabáty z umělé kožešiny nebo vesty, kolážovitě doplněné etnickými, streetwearovými či kovovými dekorativními detaily, z nichž některé razí radikální hesla. Střihy i barevnost kolekce v sobě kloubí neodmyslitelnou eleganci a ženskost, zároveň však zahrnují i kousky určené k dennímu nošení.

LaFormela

Zdroj: MBPFW

Lukas Lindner Atelier

Hlavním prvkem looků kolekce ateliéru Lukáše Lindnera na nadcházející podzim a zima je pánská móda a její prvky. Tuto sezónu se Lukáš Lindner věnoval více mužům a tomu odpovídá i větší počet pánských modelů. Převládají typicky „pánské“ materiály, jako oblekové vlny, těžké kabátové kašmíry, doplňky z kožešin. To platí i u dámských looků.

Lukáš Lindner

Zdroj: MBPFW

Lukas Machacek

Hashtagy jako #street #coat #evening #fur uvedly novou kolekci Lukáše Mácháčka na podzim/zima 2016/17. Designér je známý pro své oversized modely, které však ani ve své objemnosti neztrácí střih, tvar a sex-appeal. V každé kolekci je pak jakýsi odkaz na glam underground. Macháčkovy kolekce tak často vyznívají jako exotická návštěva ve skutečném světě pod tím nablýskaným světem módy na povrchu. Vítej ve skutečném světe, Neo.

Lukáš Macháček

Zdroj: MBPFW

Chatty

Kolekce značky Chatty na sezónu FW16/17 našla tentokrát inspiraci v oblékání dělníků na začátku minulého století a jejich vztahu k denimu. Vedle toho se designérky nechaly unést atmosférou a jedinečností tanečního stylu subkultury Northern Soul.

CHATTY

Zdroj: MBPFW

Jakub Polanka

WHAT WE WEAR IS IRRELEVANT... HOW WE WEAR IT IS ESSENTIAL... Těmito slovy uvozoval designér kolekci na nadcházející podzim a zimu. „Tvůrčí proces vnímám jako velké dobrodružství. A v kolekci na podzim a zimu chci tento dojem sdílet prostřednictvím inspirace ‚profesionálními dobrodružkami‘, jako byly Amelia Earhart nebo třeba Ellen Ripley. Snažím se odpoutat od zažitých procesů a přetvářet nejen vlastní vize, ale i typické oděvní kusy. A ačkoli to není stále jen dovolená… Tahle kolekce je re/kreace!“ říká designér Jakub Polanka.

Jakub Polanka

Zdroj: MBPFW

Natalie Dufková

Natálie Dufková

Zdroj: MBPFW

Daniela Pešková & Filip Jakab

Daniela Pešková & Filip Jakab

Zdroj: MBPFW

Jan Černý

Kombinace jedné rukavice, pracovního oděvu a druhé ruky nedbale vložené v kapse jako rozporuplnost pracovní morálky, odpočinek, povalečství. V čem se skrývá luxus dneška? V dokonalé podšívce? Nebo v rozpárané délce? Troufneme si jej vůbec specifikovat? Things has to be pushed. A to třeba od dekonstruovaných vězeňských uniforem až k růžovému melírovanému vyšívanému kabátu.

Jan Černý

Zdroj: MBPFW

Klára Válková

Klára Válková

Zdroj: MBPFW

Pietro Filipi

Hlavní inspirace ready-to-wear kolekce Pietro Filipi vychází z konceptu „frozen moment“. Frozen moment představuje zastavení v čase, jemuž předchází tok myšlenek, které si představujeme například před okamžikem, kdy se s někým poprvé setkáme osobně. Barevná paleta odráží různé polohy lidského charakteru.

Pietro Filipi

Zdroj: MBPFW

Madrid Guest Show

Madrid guest show

Zdroj: MBPFW
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!