McLaren 675LT Spider 2017: závoďák nahoře bez

Publikováno: 11.12.2015 09:43 | Jakub Matulík

Když se v roce 2011 světu představil nový počin od anglické firmy McLaren s názvem MP4-12c, jen málo kdo čekal, že bude mít tak obrovský úspěch. McLaren nedělal auta více jak 15 let a najednou přišel se supersportem, který neměl v tomto zářivém světě obdoby. Později se světu předvedl ještě nabušenější model 650s, později pohádkový hypersport P1.

2017-McLaren-675LT-Spider-2

Zdroj: McLaren

V letošním roce se světu předvedl model 675 LT, který měl odkazovat na ikonický model z 90. let minulého století. Ano, máme na mysli model F1 long tail. 675 je limitovaná edice, která čítá 500 kusů. 675 lt, je výkonnější, lehčí a zábavnější varianta 650s. Podle slov McLarenu, se jedná o speciální hardcore verzi, která by měla řidiči poskytnout extázi jak na krásných okreskách, tak hlavně na okruhu. Redaktoři a celkově celá odborná veřejnost světa, je z modelu 675 LT absolutně nadšená. I anglický magazín EVO, vyhlásil, že se jedná o druhé nejlepší auto letošního roku na naší planetě. A to už je co říct. Díky většímu výkonu (675 koní), váze a delšímu rozvoru, se jedná o velice zábavné a hlavně rychlé okruhové auto, který ovšem nemusíte táhnout na okruh na vozíku, ale v klidu si přijedete po ose. 675 LT, měl ovšem jeden velký háček, byl totiž extrémně nedostupný. Jelikož, než se vlastně oficiálně představil, už bylo všech 500 kusů závazně objednáno.

2017-McLaren-675LT-Spider-3

Zdroj: McLaren

A teď se dostáváme k novince na příští, respektive na další rok. V Mclarenu si pravděpodobně řekli, že jsou zákazníci poslední dobou více a více hladoví po limitovaných edicích vozů, které jsou připravené na okruhové ježdění. Proto nás čeká dalších 500 kousku překrásného LT, tentokrát ovšem se sexy křivky tohoto krásného auta ukáží v topless variantě. Ano, na světlo světa přichází model 675 LT spider. Jedná se o konkurenční model dost populárního Ferrari 458 Speciale Aperta. Ovšem z větší porcí výkonu a unikátní váhou, pouhých 1270 kg. Abych byl upřímný, první informace o spyderu mě trošku znechutili, jelikož odlehčené okruhové auto by asi nemělo zase přibrat kvůli stahovací střeše. Jenže McLaren se s tímto faktem popral opravdu unikátně, takže LT Spider přibralo pouze 40kg od coupe varianty a to je při 675 koních poměrně zanedbatelné číslo.

2017-McLaren-675LT-Spider-4

Zdroj: McLaren

Jak teda nový McLaren 675 LT spider bude vypadat? Podle prvních informací, bude vypadat více méně totožně jako jeho bráška s pevnou střechou. Hlavní úpravou projde kryt motoru, který již nebude tak pěkně průhledný. Trošku inovovaný tvar potom čekejme v oblasti kolem střechy. Hlavně za hlavou řidiče, kde „přibyly“ nové žraločí ploutve, jako pasivní bezpečnostní prvek, pokud budete řádit bez střechy. Pokud se na LT spider dívá z bočního pohledu, připadá mu vůz spíše jako targa. Je opravdu krásný, tvar se díky bohu od agresivního 675 lt nemění. Co se týče interiéru, více méně se zde neodehrála žádná změna (a to je zatraceně dobře). A důležitá zpráva na konec. Pokud ho chcete, je již skoro pozdě, jelikož závazné objednávky letí z celého světa velikou rychlostí. Jo a cenovka se bude začínat na 384 tisíc dolarů. Pokud si jej někdo z našich čtenářů objedná, prosím ozvěte se nám chceme se v něm projet.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!