McQueen, Bailey, Sander: skromný styl velkých géniů

Publikováno: 09.08.2014 11:43 | Václav F. Mensa

Platí to ve všech oborech. Opravdu velký spisovatel nemá zapotřebí neustále mluvit o svých knihách, geniální malíř si nevěší doma obrazy, stejně tak i opravdu velcí návrháři neoblékají nejnovější kusy. Většinou mají opravdu jednoduchý šatník a ani vzdáleně neukazují genialitu, kterou oplývají.

Alexander McQueen byl jedním z nejlepších mladých návrhářů světa. Nedělal jen módu ale skutečná umělecká díla vystavována v galeriích. Jeho přehlídky byly jako z jiného světa a i pánské ready-to-wear jsou ukázkou perfektního uměleckého vkusu. A vždy, když skončila show, Alexander se ukázal v džínách a kostkované košili. Jednoduše, pohodlně a opravdu pracovně.

navrhari_mcqueen

Zdroj: media.meltyfashion.fr

Džíny jsou mezi návrháři oblíbené. Donatella Versace se tříští mezi dvěma útesy. Jednou vyjde na molo v džínách a černém tričku, poté zase v úzkém latexovém kostýmu s ostny. Prý ale z devadesáti procent pracuje v černých kalhotách a košili.

navrhari_donatella

Zdroj: media.meltyfashion.fr

Tom Ford snad i spí v dokonalé bílé košili a tmavém obleku.

navrhari_ford

Zdroj: media.meltyfashion.fr

Christopher Bailey, návrhář Burberry prý vůbec nenosí Burberry. Skvělé chinos, košile a úzké sako. Čas od času také džíny a košile. Stejně tak Veronique Nichanian. Žena, zodpovědná za neuvěřitelnou nádheru pánských kolekcí Hermès, se chodí děkovat v džínách a triku.

navrhari_balie

Zdroj: media.meltyfashion.fr

navrhari_nichania

Zdroj: media.meltyfashion.fr

Spousta návrhářů o sobě tvrdí, že jsou minimalističtí. Nikdo jiný to ale neumí tolik jako Jil Sander. Žena, která vybudovala značku fungující na jednoduchém a tichém luxusu dělá čest své filozofii. Tou je, že opravdu drahá a kvalitní věc nesmí ukazovat jakékoliv logo či znak. I její reklamy posty jsou naprosto čisté.

navrhari_sander

Zdroj: media.meltyfashion.fr

Karl Lagerfeld je geniální na jiné úrovni než všichni ostatní a proto nesmí být spojován nebo srovnáván s ostatními v tomto článku.

navrhari_karl

Zdroj: media.meltyfashion.fr

Všechno nás to vrací k té největší pravdě v této galaxii. Méně je více. Stejně jako se cení skromnost, inteligence a pokora. Protože to jsou vlastnosti opravdu stylového člověka. Protože jak se říká, pýcha předchází pád...

navrhari_galliano

Zdroj: media.meltyfashion.fr
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!