Méďa 2: ví hodně o sexu a nebojí se to všem říct

Publikováno: 02.07.2015 23:06 | Jiří Hofbauer

Pokud byste hledali mužskou verzi Sexu ve městě, tak ji najdete ve snímku Méďa 2. Jenže zatímco na ty pikantní hovory v seriálu byly potřeba čtyři holky, v tomhle filmu si vystačí Mark Wahlberg a Seth MacFarlane, který nejen mluví toho plyšovýho hajzla, ale současně stojí za scénářem a je i režisérem filmu.

ted-2-disbelief

Zdroj: IMDB

Snímek Méďa 2 začíná na svatbě Médi a Tami-Lynn. Jenže co se stane rok poté, co Méďa a Tami-Lynn řeknou: „ano, beru.“ Prvotní nadšení z nevázaného sexu opadne, noční chlastání ztratí náboj a hovno na podlaze už není tak vtipné. Co to zpraví? Dítě! Jasně... Méďu zbožňujeme, ale v tomhle ohledu film naráží na řadu komplikací a plodný coitus je jednou z nich.

ted2-2*1200xx2704-1521-448-0

Zdroj: IMDB

Když padne geniální plán, kdy se Méďa a John pokusí odebrat semeno Tomovi Bradymu, jednomu z nejlepších quarterbacků všech dob, přichází na scénu plán B. Méďa a Tami-Lynn se snaží dítě adoptovat. Potíž je v tom, že zákon nevidí Méďu jako osobu, ale považuje ho věc. A tak se roztáčí ohromná právní zápletka, jak Méďu právně uznat za osobu. Je to doják jak svině.

Je pravdou, že kdyby místo Médi v tom filmu hrál Matthew McConaughey, tak to bude klasická romantická komedie, u které vám přítelkyně bude brečet na rameni a říkat: „Tohle je fakt ze života.“ Takhle se na vás bude dívat s nepochopením, proč fandíte plyšovýmu medvědovi.

maxresdefault2

Zdroj: IMDB

Méďa 2 je vlastně jakousi satirou všech romantických komedií, v kterých se příběh obtáčí kolem nešťastného páru, který měl skvělej sex, pak velkou svatbu a dál.... Dál už nemysleli. Jenže zatímco muži se u většiny takových komedií a romantických filmů nudí, protože nechápou výrazy jako Manolo Blahnik, Vera Wang a Bergdorf Goodman, u tohohle snímku budou řvát smíchy.

Velkým překvapením filmu je Amanda Seyfried, která po Mile Kunis přebrala roli té pěkné holky. Bavila nás v Mamma Mia!, dojala v Les Misérables a překvapila ve Zmizelé. Tady ukazuje další polohu svého herectví. Právničky, která se s tím nesere. Hulí trávu, nenosí punčochy a nebojí se koketovat s porotou u soudu. Vzít tuhle roli asi chtělo hodně odvahy. Z akademických výšin by totiž mohla lehce spadnou mezi Sprostý protivný holky. Ale ona to zvládla skvěle.

TED2-Amanda

Zdroj: IMDB

Snímek Méďa 2 nemá ambice na Oscara. Není to film, který by stavěl na jménech i když se v něm objeví Morgan Freeman, Liam Neeson nebo Ron Canada. Je to biják, který chce primárně pobavit a odpojit vám na dvě hodiny mozek. A ono se skutečně povedlo.

P.S. Absolutně geniální je úvodní scéna, kdy Méďa tančí a stepuje.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!