Kapesní skvost: hodinky Panerai Tourbillon GMT Ceramica

Publikováno: 26.03.2013 17:47 | Jiří Hofbauer

První kapesní hodinky vznikly někdy kolem roku 1500. Teprve až o čtyři století později v roce 1904 vytvořil francouzský výrobce šperků a hodinek Cartier pro francouzského letce Santos-Dumonta první náramkové hodinky. Masivní uplatnění pak tento zlepšovák našel v období první světové války.

Dnes patří kapesní hodinky společně s cvikrem, vycházkovou holí a cylindrem spíše k přežitkům nebo jako rodinné dědictví přechází z generace na generaci. Pro ty, kteří by chtěli založit novou tradici a přidat něco do rodinné pokladnice, vytvořil vysoce uznávaný hodinář Officine Panerai jedinečné kapesní hodinky Tourbillon GMT Ceramica, které si pro svou exkluzivitu a současnou jedinečnost mohou pyšnit označením haute horlogerie (asi jakou haute couture hodinářského světa).

4

Hodinový strojek uložený v bez milimetru šesticentimetrové pouzdru, které je vyrobeno k vysoce kvalitní černé keramiky jsou pětkrát tvrdší než ta nejodolnější nerezavějící ocel. Hodinky, složené z 277 dílů, vychází z vyřezávané kostry Panerai, mají (jak název předpovídá) tourbillon a ukazatel druhého časového pásma. Jejich rezerva je 6 dnů a vodě odolají do 30 metrů.

3
1

Řetěz, který je inspirován přístavními řetězy určenými ke kotvení lodí, je koncipován tak aby byl maximálně ohebný. Navíc jej lze jednoduše odepnout a po umístění do speciálního stojanu z hodinek vzniknou stolní hodiny.

2

Design hodinek je chladně industriální ale zatraceně maskulinní. A cena? Vzhledem k tomu, že těchto hodinek bylo vyrobenou pouze 50 kusů, dozvíte se ji na osobní schůzce s manažerem v oddělené místnosti butiku Officine Panerai. Pokud nejste kuvajtský emír doporučujeme se ohlásit předem.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!