Co s sebou, když jdete pokořovat svahy

Publikováno: 30.12.2015 10:53 | Aktualizace: 23.01.2017 08:00 | Štěpán Molitor

Jistě znáte pocit, kdy se po měsících pracovního vypětí najednou zastavíte. Ohlédnete se a zjistíte, že jste opravdu udělali kus práce. Zakázky dopadly dobře, ediční plán zhruba splněný, inbox prázdný (poprvé za 8 měsíců). Nejlepší odměnou je vypadnout z města (a ideálně z republiky) a užít si prodloužený víkend někde v klidu. A protože lyžařská sezóna je v plném proudu, podíváme se na to, co s sebou vzít na tři dny na horách. Ať už znásilňujete kopce na lyžích, nebo pálíte dolů na prkně, tyto propriety by měly patřit do vaší výbavy.

hory_1

Zdroj: Mr Porter

Sluchátka

Doporučujeme klasické špunty a zesílený kabel, který vydrží i horší zacházení. V lanovce nemusíte poslouchat hádku maďarských turistů ani zamilované vrkání mladého páru. Místo toho si do uší nalijte pořádnou dávku muziky. Při jízdě po svahu také není problém pustit si dvouhodinový set z Fast & Furious, pokud se ale pohybujete tam, kde je hodně lidí, je lepší mít v pohotovosti všechny smysly. Jen podle svištivého zvuku totiž zaregistrujete, že se vás snaží předletět magor na lyžích, co se po sto metrech stejně rozbije o strom.

Obal na telefon

Kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti. A i když jste sebelepší jezdec, některým nehodám zabránit nejde – Proč lezeš na černou, když to neumíš?! No jasně, vole, sedni si hezky pod horizont, ať se proletím do lesa ve snaze neuseknout ti prknem hlavu. Proto je lepší chránit telefon obalem alespoň když jste na svahu. A v kapse jej mít displejem k tělu.

hory_2

Zdroj: Mr Porter

Sluneční brýle

Ochrana očí je hlavně na horách mimořádně důležitá. Sluneční paprsky se odráží od sněhu a to fakt nedělá vůbec dobře sítnici. Na lyžování si pořiďte pořádné lyžařské brýle (ať vás ani nenapadne jezdit v Ray Banech – při nárazu se sklo brýlí rozbije a dvoucentimetrový střep v oku opravdu není příjemná kratochvíle). Na jízdu lanovkou, posezení ve vysokohorském baru a procházky po městě zvolte kvalitní sluneční brýle – ideálně zrcadlovky s bočními stínítky. Ochrání váš zrak a udělají z vás horala prvního stupně.

hory_3

Zdroj: Mr Porter

Jelení lůj na rty

Vrátit se z dovolené s rudým obličejem a kompletně rozpraskanými rty není úplně podle našich představ. Vyživovat rty je nutné zvlášť pokud se teploty pohybují pod bodem mrazu. Kůže na rtech trpí také když večer v baru spořádáte větší množství alkoholu. A na dovolené v některém z lyžařských středisek se prostě kombinuje obojí. Takže si do kapsy přihoďte tyčinku a pravidelně vyživujte.

Plavky

Lyžování je zábava, která dá celému tělu pořádně zabrat. Pro uvolnění svalů je dobré dát si odpoledne pár temp v hotelovém bazénu a pak prohřát svaly ve vířivce nebo sauně. Proto nezapomeňte přibalit plavky.

hory_4

Zdroj: Mr Porter

Džíny

I dobré hotely v zimních rezortech snesou, když na snídani přijdete v temně modrých džínách. Nikdo po vás přece nemůže chtít, abyste se soukali do saka. Na druhou stranu člověk by neměl zapomínat na jistou úroveň. V teplákách do lobby dorazí jen ten tlustý, plešatý zbohatlík se svou absurdně mladou milenkou, co vypadá, že ji sebral cestou na E55. Dobré džíny na dovolené využijete pokaždé. Když je doplníte flanelovou kostkovanou košilí, máte perfektní neformální outfit.

hory_5

Zdroj: Mr Porter

Svetr s jelenem

Na zimu stylově! Odložme na chvíli tvídová saka a vezměme si příklad ze států severní Evropy. Pořádný hrubě pletený svetr z ovčí vlny hezky zahřeje a navodí pohodovou zimní atmosféru. Svetr s jelenem a tmavé džíny vám vytvoří auru doslova profesionálního flákače. A to se dobře hodí při flirtu s pěknou rakouskou barmankou.

Láhev alkoholu

Nikdy, nikdy nespoléhejte na nabídku hotelového (mini)baru. Pokud chcete mít jistotu, že si po náročném dni budete moct dopřát skleničku oblíbené Glenfiddich, musíte na to myslet předem. Netvrdíme, že s sebou máte vzít pojízdný lihovar, ale sami jistě víte, jak dobré pití umí vylepšit večer. Whisky, cognac, láhev barola nebo dobrého sektu. Vrátíte se vylyžovaní a vylihovaní. A spokojení.

hory_6

Zdroj: Mr Porter
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!