Menstyle.cz vytvořil Fashion Toast inspirovaný gentlemany

Publikováno: 26.05.2015 09:51 | Michal Novák

Víte, co má móda a jídlo společného? Výrobce sýru Leerdammer dokázal, že mnoho. Dal dohromady několik lidí z módní branže a duo kuchařů z vyhlášené pražské restaurace Mozaika Burger & Co., aby spolu v jedné kuchyni vytvořili sedm nejen lahodných, ale i vizuálně lákavých toastů, které odpovídají různým módním stylům – Fashion toasty.

Leerdammer_FashionToast_034

Zdroj: Zaraguza

Jídlo, stejně jako móda, podléhá trendům.V dnešní době se lidé zaměřují především na kvalitní ingredience, zajímavé kombinace jednotlivých přísad a nebojí se experimentovat. Důraz se klade také na estetiku servírování, jíme přece i očima. A tak i napohled možná nudné toasty lze udělat kreativně, nově a stylově.

Leerdammer_FashionToast_049

Zdroj: Zaraguza

Toastový maraton v přívětivých prostorách Tančící Kuchyně odstartovaly slečny z blogu Check Czech Fashion, které se pochlubily Street Style Toastem.

Leerdammer_FashionToast_040

Zdroj: Zaraguza

O pořádný rozruch se postarala Nicole, polovina blogu A Cup of Style, která svůj Punk Toast protknula deseticentimetrovým hřebíkem. Fakt punk.

Leerdammer_FashionToast_087

Zdroj: Zaraguza

Leerdammer_FashionToast_089

Zdroj: Zaraguza

Že i mámy můžou a měly by být sexy dokázala Iva z blogu Sexy Mamas, která připravila nestárnoucí klasiku se šunkou a sýrem.

Leerdammer_FashionToast_075

Zdroj: Zaraguza

Jako detailistka se ukázala Simone z blogu Style Cookbook, která měla nejen obrovskou květinovou tiaru na hlavě, ale dokonce vytvořila i minivěneček ze sedmikrásek pro svůj toast.

Leerdammer_FashionToast_069

Zdroj: Zaraguza

Toast inspirovaný haute couture si vzala na starost Kristy, autorka blogu Kristy & STUFF. Její výtvor, kde nechyběly luxusní suroviny jako mořské plody a lanýže, byl skutečně na hraně vysoké gastronomie.

Leerdammer_FashionToast_106

Zdroj: ZaraguzaO to civilnější a hlavně neskutečně dobrý byl toast inspirovaný kulturou hipsterů, který vytvořil Jan Jelínek, kreativní ředitel agentury Zaraguza.

Leerdammer_FashionToast_095

Zdroj: Zaraguza

Aby módní záběr byl komplexní, nemohl chybět Gentleman Toast, který za Menstyle.cz vytvořil šéfredaktor Jiří Hofbauer. „Rozhodně tam musí být maso. Elegantní maso. Třeba jako roastbeef. A taky něco čerstvýho na odlehčení,“ házel nápady náš šéfredaktor a kuchaři Petr Tyrichtr a Bohumil Spěvák museli na pár minut skousnout, že mají nového šéfa.

Leerdammer_FashionToast_056

Zdroj: Zaraguza

Leerdammer_FashionToast_057

Zdroj: Zaraguza

Leerdammer_FashionToast_058

Zdroj: Zaraguza

Leerdammer_FashionToast_059

Zdroj: Zaraguza

Toast plný kultivovanosti, který v každém muži, který jej sní, probudí chuť chovat se k ženám galantně. S nádechem doutníky prosycených gentlemanských klubů. K tomuhle efektu přispělo finální zauzení celého toastu. Přitom relativně zdravý a hlavně dobrý. Aby tak ne, když v něm byly samé dobré věci. Ostatně posuďte sami.

Leerdammer_FashionToast_060

Zdroj: Zaraguza

Ingredience na Gentleman Toast

2 plátky Leerdammer Special Toast

2 plátky Penam Super sandwich toast

150 g Flank steaku (nebo již připraveného roastbeefu)

1 červená cibule Zázvor

2 PL sójové omáčky

1 chilli paprička

2 PL olivovového oleje

1 PL rýžového vína Mirin

hrst thajské máty

rukola, avokádo, sůl, pepřNa přípravu thajského dresingu smícháme 1 ks červené cibule, 2 polévkové lžíce sójové omáčky Kikoman, 1 polévkovou lžíci rýžového vína, 1 ks malé chilli papričky, hrst čerstvé máty a 2 polévkové lžíce olivového oleje.

Na přípravu roastbeefu potřebujeme 150 g vyzrálého hovězího masa, například flank steaku čili pupku, ten si opečeme na grilu nebo na pánvi na medium rare a po vychlazení krájíme na tenké plátky.

Plátky toastového chleba opečeme v kontaktním grilu a zapečeme se sýrem Leerdammer Special Toast. Přidáme roastbeef spolu s rukolou, avokádem a thajským dresingem a zaklopíme druhým toastem.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!