Mercedes-Benz AMG GT 2015: nový rival pro Porsche 911?

Publikováno: 16.04.2014 11:31 | Jakub Matulík

Je to tady! Sen se stává skutečností a všichni automobilový nadšenci jsou touto zprávou potěšeni. Nejdřív ale malé zamyšlení. Taky máte pocit, že většina současných sportovních aut si klade za cíl pokořit 911? Čím to je? Podle všeho je 911 asi nejlepší auto na světě, protože tolik úhlavních nepřátel nemá ani Stallone ve filmu Rambo. No, ale jdeme se vrátit k Mercedesu.

Automobilka Mercedes-Benz před pár hodinami ukázala světu oficiální snímky interiéru nového AMG GT. Současně přidala informaci, že nový mercedes vyjede na silnice v roce 2015. Sporťák AMG GT by měl nahradit současné SLS, které ukončilo výrobu na začátku letošního roku. Popravdě to není plnohodnotný nástupce SLS. Pořád se jedná o menší sporťák a ne brutální muscle car, ale je to první počin od ukončení výroby SLS. AMG GT tedy bude spíše menší a levnější sporťák než-li je (bylo) SLS.

mercedes_amg_gt_1

Zdroj: Facebook

mercedes_amg_gt_2

Zdroj: Facebook

Mercedes-Benz bývá vždy ve svém oficiálním prohlášení velice skromná. O novém AMG GT prohlašuje, že jeho dechberoucí design a jízdní agilita nemá se současnými AMG auty konkurenci. Nové AMG GT má být tedy mnohem agresivnější a víc sportovnější, než jakýkoli současný počin od této značky. Že by chtěli udělat konkurenta 911 GT3?

Moc technických informací samozřejmě nemáme. S jistotou ale můžeme říct, že nové baby SLS bude mít pod kapotou "véčkový" osmiválec, který by měl produkovat více jak 450 koní, dvouspojkovou převodovku a zadní náhon. Podle spy fotek, které nabízí GTspirit.com vypadá tak jak se dalo očekávat. Malé, ale o to více nabroušené SLS AMG. Světlo světla by mělo poprvé spatřit letos na podzim na Paris Motor Show 2014. Jsme na něj velice zvědaví, a co vy?

mercedes_amg_gt_3

Zdroj: Gtspirit.com

mercedes_amg_gt_4

Zdroj: GTspirit.com

mercedes_amg_gt_5

Zdroj: Gtspirit.com

mercedes_amg_gt_6

Zdroj: Gtspirit.com

mercedes_amg_gt_7

Zdroj: Gtspirit.com

mercedes_amg_gt_8

Zdroj: Gtspirit.com

mercedes_amg_gt_9

Zdroj: Gtspirit.com

mercedes_amg_gt_10

Zdroj: GTspirit.com

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!