Mercedes-Benz AMG GT Black Series: další zvíře z divize AMG

Publikováno: 21.10.2014 08:10 | Jakub Matulík

Není tomu tak dávno, co se světu představil nástupce slavného SLSka. Ten vzbudil ve spoustě lidech rozporuplné pocity. Částečně okopíroval jeho styl, ale to, co bylo na SLS skvělé, už v sobě prostě nemá. Především pak atmosférický motor, který neskutečně burácí a pálí gumy, jak snad nic na světě. GT dostalo turbo a to docela dost lidí znechutilo. Dokonce byly slyšet názory jako: Tak, EU už dohnala i Mercedes, tak to už jde všechno pěkně do prdele.

Čtěte také: Mercedes-Benz AMG GT: nástupce mýtického SLS

Mně osobně se líbí, jak vypadá. Chápu proč má turbo. Přece jen doba se mění a technologie se vyvíjí tímto směrem. Sotva humbuk kolem GT utichnul, začalnanovo. Mercedes totiž oficiálně oznámil, že ve spolupráci se svou dvorní tunningovou firmou AMG pracuje na novém zběsilém stroji. Slovo zběsilé je zcela na místě. Přece jen většina black series je naprosto šílených a jak sám Jeremy Clarkson konstatoval: „Požírají všechno kolem sebe, od dětí co jdou kolem cesty ze školy, až po ovce na polích.“ Je pravdou, že SLS Black byl unikátní model, který je dost dobře použitelný na okruhy. Což ostatní modely Black, nikdy nebyly.

14914229214_3b3553c804_b

Zdroj: GTSpirit

Podle prvních renderů by měl AMG GT Black Series dostat podobný body kit jaký byl použit právě u zmíněného SLS black. To znamená, že můžeme čekat masivní zadní křídlo, nový přední spliter, zadní difuzor, nové nádechy, "drsnější" kola a pravděpodobně i nový výfukový systém. Myslím, že všichni tuhle úpravu budou čekat s otevřenou náručí, protože GT se stane opravdu vzhledově agresivní autíčko. Samozřejmě lze očekávat, že nezůstane jen u kosmetických úprav. Zmínil jsem výfuk, pravděpodobně s ním se na autě změní nové brzdy, přepracované tlumiče a hlavně výkonnější motor.

Jen pro přesnost současně výkonnější verze GT S vymáčkne ze svého přeturbovaného V8 503 koní. Víc informací by mohl přinést příští autosalon v Ženevě. Auto by se pak mohlo začít prodávat potom v roce 2016.

15534985225_727ffe9e7b_b

Zdroj: GTSpirit
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!