Mercedes-Benz C63 Edition 507 jede o život

Publikováno: 04.02.2013 20:44 | Jiří Hofbauer

Nová verze modelu C63 AMG Edition 507 má pod kapotou 507 koní a motor V8 s objemem 6,2 litru. Je o poznání silnější než klasický AMG a patří mezi nejsilnější modely třídy C. Vyšší výkon má už jen céčko v Black Series, které má 510 koní. I když se tohle kupé umí chovat jako zvíře na pohled je to kráska.

1

Zdroj: Mercedes-Benz

Motor V8 dostal kované písty a lehčí klikovou hřídel což dává nejen více energie, ale navíc klesla i hmotnost motoru o 2,7 kilogramů. Inženýři přeprogramovali řídící jednotku a tím zvedli točivý moment o 9 Nm na 610 Nm. Jedno ke druhému a na 100 km/h se dostane za 4,1 sekundy a maximálně z něho vydupete 280 km/h. Zařádit a zařadit se můžete s automatickou sedmirychlostní převodovkou AMG Speedshift MCT 7.

14

Zdroj: Mercedes-Benz

13

Pětipaprsková 19 palcová kola z lehkých slitin se nabízejí v titanově šedé barvě s enormně vysokým leskem nebo černém matu. A ty ventilované disky s rudými třmeny – to je přece nádhera. Průduchy v kapotě, decentní zadní spoiler, zpětná zrcátka, prahové lišty, černá lesklá maska, dva páry výfuků dávají autu jedinečný ráz.

3

Zdroj: Mercedes-Benz

6

Zdroj: Mercedes-Benz

Vnitřek si můžete obléct do třech verzí. Všechny jsou precizně udělané a luxusní; stačí si jen vybrat barvu. Sportovní auto si žádá sportovní volant – u verze AMG je tradičně v kůži Alcantara. Tento model má interiér s černými akcenty Piano Black a budíky s rudě podsvícenou náladou. Aby jste ani na chvíli nezapomnělo v čem sedíte pro jistotu je všude dost nápisů Edition 507.

10

Zdroj: Mercedes-Benz

8

Zdroj: Mercedes-Benz

Poprvé bude vůz uveden na autosalonu v Ženevě. Do prodeje by mohl jít v létě. A proslýchá se, že Evropané budou za svou věrnost značce odměněni speciální edicí. Ještě speciálnější než tohle?
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!