Mercedes-Benz CLA 45 AMG Edition 1

01.07.2013 09:12 | Jiří Hofbauer

Mercedes-Benz představil vylepšený sedan CLA 45 AMG Edition 1. A i když auto vypadá hodně dráždivě, německá automobilka slíbila, že se s cenou bude držet při zemi a nabídne tak ucházející poměr cena, výkon a design.

Od standardní verze se liší pouze v designu, ale o to je tam změna markantnější. Auto dostalo aerodynamický paket, který naznačuje spíše nenápadný černý spoiler na zádi. Vzhledem k tomu, že o tomhle autě budou snít, především milovníci rychlosti, bude se přítlak nápravy hodit. Boky auta lemují grafitově šedé závodní pruhy. Auto stojí na 19ti palcových paprskových kolech z matně černé lehké slitiny. O záblesky červené v exteriéru auta se postaraly červeně lakované brzdové třmeny, středící kroužky, lemování kolem masky chladiče a akcenty na zpětných zrcátkách. V základní nabídce je bílý a černý lak. Za příplatek si můžete vybrat z černé, šedé a stříbrné metalízy nebo speciální stříbrný lak.

Akcenty červené se opakují i v interiéru auta. Sportovní sedadla jsou vyrobena z ručně opracované kůže Artico a mikrovláken Dinamica.

Pod kapotou je vše při starém. Auto je poháněno turbodmychadlem přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem o výkonu 360 koní, který v kombinaci se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou AMG Speedshift DCT dovoluje zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,6 sekund a dostane se na maximální rychlost 250 km/h.

Těšte se. Mercedes-Benz CLA 45 AMG Edition 1 by se na český trh měl dostat každým dnem.

mercedes-cla-45-amg-edition-1-1

Zdroj: Mercedes-Benz

mercedes-cla-45-amg-edition-1-3

Zdroj: Mercedes-Benz

mercedes-cla-45-amg-edition-1-2

Zdroj: Mercedes-Benz

mecla03_51cf31a5ba429

Zdroj: Mercedes-Benz

mercedes-benz-releases-cla-45-amg-edition-1-4-1

Zdroj: Mercedes-Benz

mecla04_51cf31a5d78e0

Zdroj: Mercedes-Benz


Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!