Mercedes-Benz Concept Coupé SUV

Publikováno: 20.04.2014 11:20 | Jakub Matulík

Přiznám se, že když jsem poprvé viděl Coupé SUV říkal jsem si, že je to absolutní nesmysl a popírá to veškeré hranice rozumnosti. Pak jsem se ale svezl v Range Rover Evoque. Ano je krásné, má přirozeně svažující se linii zádi, vypadá efektně a přesto kompaktně, ale bože proč? Já osobně jsme měl takový názor, že SUV by mělo být třeba malé, ale vyšší rodinné auto do města. Poslední dobou se však z této kategorie stávají spíše stylová auta, která sou brána jako doplněk k vaší osobnosti. Svým způsobem je to jako brašna Louis Vuitton. Nejde o to jestli ji skutečně využijete, ale důležité je to, co představuje. Jedno takové Coupé SUV chystá i Mercedes-Benz na Beijing Motor Show 2014.

Automobilka chce vytvořit luxusní crossover, který by měl konkurovat BMW X6. Podle nejnovějších zpráv by se tento (zatím) koncept měl v budoucnu jmenovat MLC a základem pro něj by měl být současný model ML/GL. Na renderech vypadá opravdu úchvatně.

MB_concept_suv_5

Zdroj: Mercedes-Benz

Pravdou je, že milovníci BMW v něm již zmiňovanou X6 mohou vidět, hlavně díky zádi vozu, která má dosti podobny sklon. Ovšem, na první pohled vypadá ještě trošku luxusněji, už jen 22 palcová kola, které jsou obuty do 305/45 R22 gum, vypadají monstrózně. Mercedes chystá pro tento koncept nově vytvořené adaptabilní vzduchové tlumiče a také pravděpodobně chystají novou převodovku (asi po vzoru Range Rover?), který používat mockrát zmiňovaný automaticky systém uzavírání diferenciálu.

Mělo by se tedy jednat o 4dvéřové kupé, které by mělo měřit více než 5 metrů. A to už je tedy pořádný kus auta! Světla u Mercedes-Benz dělají vždy něčím zajímavé, proto v tomto konceptu používají vylepšené LED lampy pocházející z nejnovější třídy S. Vzadu nás potom čeká zvláštní tvar zadních lamp, které spojuje jeden tenký pruh, který pravděpodobně bude sloužit jako brzdové světlo. Do výroby by se mělo dostat v nejbližší době. Více se dozvíme v Pekingu.

MB_concept_suv_1

Zdroj: Mercedes-Benz

MB_concept_suv_2

Zdroj: Mercedes-Benz

MB_concept_suv_3

Zdroj: Mercedes-Benz

MB_concept_suv_4

Zdroj: Mercedes-Benz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!