Mercedes-Benz kupé třídy S je připraveno na tvrdý boj proti konkurenci

Publikováno: 13.02.2014 20:14 | Jiří Hofbauer

Ještě před oficiálním představením na březnovém autosalonu v Ženevě automobilka Mercedes-Benz odtajnila finální podobu nového kupé třídy S, které svou podstatou vychází z limuzíny stejné třídy. Kupé je v zásadně sportovní, přesto je to pořád Mercedes, takže luxus a maximální pohodlí bude jeho neodmyslitelnou součástí.

Oproti elegantní limuzíně ztratilo kupé něco kolem 18 centimetrů a svou délkou se tak dostalo na 5,03 m. Pod kapotu eSku vývojáři naložili 4,7 litrový motor V8 twin-turbo o síle 455 koní, který by se měl z klidu na stovku dostat těsně pod hranici pěti vteřin. Maximální rychlost byla čekána vyšší, ale zatím je přislíbeno 250 km/h.

Honosný interiér si v luxusu nezadá s umírněnějším a tradičnějším interiéru limuzíny. Avšak bude o poznání sportovnější a současně agresivnější. To se projeví jak v nabídce kůže, tak třeba i množstvím použitých kovových prvků. Čím se automobilka snaží upoutat pozornost je i 47 krystalů Swarovski umístěných v předních světlometech.

Poté co automobilka ukončila výrobu modelu CLS si od uvedení kupé třídy S slibuje tvrdého konkurenta v boji proti Bentley Continental GT.

Oficiální cena nebyla oznámena, ale s přihlédnutím k faktu, jak exkluzivně automobilka kupé prezentuje a na jakou klientelu cílí, rozhodně neklesne pod 3 miliony korun. Do prodeje by se kupé mohlo dostat během 3.čtvrtletí letošního roku.

mercedes-benz-s-class-coupe-1

Zdroj: Mercedes-Benz

mercedes-benz-s-class-coupe-2

Zdroj: Mercedes-Benz

mercedes-benz-s-class-coupe-3

Zdroj: Mercedes-Benz

mercedes-benz-s-class-coupe-4

Zdroj: Mercedes-Benz

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!