Mercedes-Benz Prague Fashion Week hostuje ve skateparku

Publikováno: 04.08.2015 09:43 | Jiří Hofbauer

Letošní zářijová edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku přenese pomyslný Fashion Temple na v pořadí již třetí místo. Kromě ZIBA Muzea moderního skla se módní přehlídky předních českých návrhářů budou odehrávat také ve skateparku na ostrově Štvanice, kde se uskuteční celý sobotní program. „Uspořádat vrcholnou módní akci ve skateparku byl už dlouho můj sen. Letos se ukázalo, že přišel čas ho realizovat. Mystic Skate Park byl vzhledem ke svému vybavení, poloze a vstřícnosti provozovatele jasnou volbou,“ říká ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot. „Myslím, že se mezi betonovou krajinou skateparku bude móda vyjímat stejně dobře jako v novorenesančních kulisách bývalé Živnobanky. Mezi našimi návrháři jsme vytipovali ty, kteří do této polohy Fashion Templu zapadnou,“ dodává Loskot.

Mystic_Skatepark

Zdroj: MBPFW

Současně s odhalením nové lokace MBPFW odtajňuje také prvního ze zahraničních hostů. Bude jím stylista a talent scout Vogue Italia Alessandro Buzzi, který se podílí na tvorbě přílohy Vogue Talents. Buzzi bude mít v Praze Fashion Talk a Q&A na téma talent v módě a bude také čestným členem poroty studentské soutěže Mercedes-Benz Talent.

Kompletní program tří přehlídkových dnů fashion weeku je již potvrzený. Současná špička tuzemské módní tvorby se předvede kolekcemi na jaro/léto 2016 devatenácti návrhářů a devíti studentských nadějí. Módní přehlídky budou kombinované, každá show představí dva autory. Výjimkou bude nedělní skupinová přehlídka studentů oděvního návrhářství, samostatná show módního domu Pietro Filipi v neděli večer a přehlídka jedné z nejprestižnějších módních univerzit současnosti London College of Fashion, kterou módní týden vyvrcholí.

mbpfw

Zdroj: MBPFW

Samotný fashion week zahájí řadou akcí již v pondělí 31. srpna 2015. Na hlavním programu je například slavnostní otevření butiku americké návrhářky Tory Burch v Pařížské ulici, masivní přehlídka světového a českého současného šperku, jejíž kurátorkou je Eva Eisler, exkluzivní galavečer magazínu Harper's Bazaar, Fashion Talk zahraničního hosta, Gant Re-Launch Cocktail či již tradiční Blue Paper party. Týden módy doplní bohatý doprovodný program, který již najdete na webu www.mbpfw.com.

Dva typy vstupenek na Mercedes-Benz Prague Fashion Week jsou v prodeji v síti Ticketportal: STANDING za 1000 Kč a VIP pasy v hodnotě 10 000 Kč.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!