Milan Houser v DSC Gallery v Praze

06.12.2016 18:00 | Štěpán Molitor

V DSC galerii v Praze se uskuteční výstava umělce Milana Housera s názvem Pictura Naturans. Bude zahájena vernisáží ve středu 7. prosince. 

Milan Houser se dlouhodobě věnuje abstraktní malbě prolínající se s objektovou tvorbou. Od roku 2008 jako pedagog na Fakultě výtvarných umění v Brně a v roce 2011 se stal jejím děkanem. Jeho díla jsou zastoupena ve státních a soukromých sbírkách v Čechách i v zahraničí.  

Houser na této své druhé výstavě v DSC Gallery dále rozvíjí svou práci se speciálně vyráběným lakem, který je jeho dominantním technologickým prostředkem. Jeho obrazy vznikají tak, že lak opakovaně nalévá a nechává schnout, aby se tak z mělkých okrajů dostával k mohutné hloubce a komplikovaným barevným fúzím. Jak popisuje kurátor výstavy Václav Hájek, výrok „pictura naturans“ odkazuje právě k procesuálnosti tvorby, k pohyblivosti proměn, k odkrývání možností malby „an sich“. Nové obrazy Milana Housera jsou na konstrukcích/kostrách vypnuté jako impregnované kůže. Integrální součástí výstavy jsou i vyklíčené brambory, které zcepeněly v bronzovém odlitku v různé fázi pohybu. Část objektů bude vystavena ve speciálně navržených vitrínách od studia Olgoj Chorchoj.

Vernisáž proběhne ve středu 7. 12. od 19 hodin v Dlouhé 5.

82img

Zdroj: Milan Houser/DSC Gallery

82img-3

Zdroj: Milan Houser/DSC Gallery

82img-2

Zdroj: Milan Houser/DSC Gallery

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!