Milan Houser v DSC Gallery v Praze

06.12.2016 18:00 | Štěpán Molitor

V DSC galerii v Praze se uskuteční výstava umělce Milana Housera s názvem Pictura Naturans. Bude zahájena vernisáží ve středu 7. prosince. 

Milan Houser se dlouhodobě věnuje abstraktní malbě prolínající se s objektovou tvorbou. Od roku 2008 jako pedagog na Fakultě výtvarných umění v Brně a v roce 2011 se stal jejím děkanem. Jeho díla jsou zastoupena ve státních a soukromých sbírkách v Čechách i v zahraničí.  

Houser na této své druhé výstavě v DSC Gallery dále rozvíjí svou práci se speciálně vyráběným lakem, který je jeho dominantním technologickým prostředkem. Jeho obrazy vznikají tak, že lak opakovaně nalévá a nechává schnout, aby se tak z mělkých okrajů dostával k mohutné hloubce a komplikovaným barevným fúzím. Jak popisuje kurátor výstavy Václav Hájek, výrok „pictura naturans“ odkazuje právě k procesuálnosti tvorby, k pohyblivosti proměn, k odkrývání možností malby „an sich“. Nové obrazy Milana Housera jsou na konstrukcích/kostrách vypnuté jako impregnované kůže. Integrální součástí výstavy jsou i vyklíčené brambory, které zcepeněly v bronzovém odlitku v různé fázi pohybu. Část objektů bude vystavena ve speciálně navržených vitrínách od studia Olgoj Chorchoj.

Vernisáž proběhne ve středu 7. 12. od 19 hodin v Dlouhé 5.

82img

Zdroj: Milan Houser/DSC Gallery

82img-3

Zdroj: Milan Houser/DSC Gallery

82img-2

Zdroj: Milan Houser/DSC Gallery


Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Tiffany odhaluje vánoční výlohy Tiffany odhaluje vánoční výlohy Tiffany je značka, která hledá zákazníky především mezi ženami. Přesto často ovlivňuje životy mužů (a nejen díky tomu slavnému... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!