Milionářská rally Gumball 3000

Publikováno: 13.05.2014 17:57 | Jakub Matulík

S blížící se nejslavnější milionářskou rally světa, přichází mnoho informaci ohledně posádek (týmů) a hlavně jejich vozů, které se této rally zúčastní. Gumball 3000 je vlastně přátelská rally, která je okořeněná každovečerní party. Přes den se, ovšem uhání vstříc 3000 mil. A o co se jede?

Jede se o symbolickou výhru, kdy první posádka, která dorazí do cíle vyhraje automat na takové ty sladké kulaté žvýkačky. Asi by to nebylo nic zajímavého, kdyby se každý rok nezúčastnilo více jak sto posádek v nejlepších autech světa. Ano, opravdu zde můžete vidět vše, od speciálu Koenigsegg až po vozy Lamborghini Aventadorči Ferrari F12.

gumball2014_map

Zdroj: Facebook

Letos, se rally přesouvá do Států, ovšem není to tak jednoduché, protože se závodí z Miami na ostrov Ibiza. Ano čtete správě, cílem je opravdu ostrov Ibiza.

Jeden z týmů je i tým BestSafe.com. Za tento tým jezdí většinou profesionální sportovci v čele s Jonem Olssonem, který je profi freeskier. Ten každý rok doveze na tento závod specialitu, kterou normální člověk nikdy nepotká.

gumball2014_1

Zdroj: GTspirit.com

Známý lyžař Jens Byggmark, Jonův kolega, také se totiž Gumball 3000 taktéž zúčastní s krásným speciálem BMW Z4 GT3. Kdo se o motosport zajímá, tak jistě ví, že vozy třídy GT3 nebudou nikdy street legal. Proto není překvapení, že vůz Byggmarka je vlastně klasická Z4 sDrive35i, která ovšem dostala naštvaný bodykit právě podobný GT3. Interier vozu byl taktéž předělán, tak aby vypadal na závodní vůz, takže je v něm vidět spoustu karbonu, závodní sedačky a podobně. Motor byl jistě také upraven. Proslýchá se, že toto krásné BMW by mělo stíhat všem Ferrari a Lamborghini.

gumball2014_2

Zdroj: GTspirit.com

gumball2014_3

Zdroj: GTspirit.com

Další novinka z Gumballu je ta, že loňský účastník John Cartu, který byl opravdu hodně vidět, se letos opět zúčastní. Pojede se svou staronovou F12 Ferrari opět v super wrapu. Co je na tomto účastníkovy zajímavé? Hlavně fakt, že je to profesionální závodník v silničních vozech, a taky používá na své vozy slovenské SPZ, takže můžeme čekat že letos opět bude viděna F12 s poznávací značkou Komárna.

Gumball 3000 pro vás budeme lehce mapovat a informovat vás o zajímavostech.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!