Miliónové hodinky Roger Dubuis Excalibur Quatuor hodinky

Publikováno: 27.02.2013 21:10 | Jiří Hofbauer

Hodinář Roger Dubuis už v minulosti ohromil elegantní kolekcí Hommage Perpetual Dual Time a okázalou kolekcí Velvet. Teď německý designér inovoval klasický model Excalibur. Po pěti letech výzkumu a zdokonalování představit high-tech model Excalibur Quatuor.

1

Zdroj: Roger Dubuis

V mechanickém tělo hodinek Excalibur Quatuor se v každém kvadrantu nachází jeden setrvačník v poloze 45°. Hodinky se skládají z 590 dílů, soustavy 5 diferenciálů, minutovky, hodinovky a zaručují 40ti hodinovou rezervou výkonu.

6

Zdroj: Roger Dubuis

7

Zdroj: Roger Dubuis

8

Zdroj: Roger Dubuis

Roger Dubuis Excalibur Quatuor ve verzi z 18ti karátového růžového zlata je vyroben pouze v 88 kusech každý za cenu $ 422,000 (přepočet 8,3 milionu korun). Pokud se však rozhodnete pro model vyvedený v křemíku připravte si rovný $ 1,000,000 (přepočet 19,5 milionu korun).

2

Zdroj: Roger Dubuis

3

Zdroj: Roger Dubuis

4

Zdroj: Roger Dubuis

5

Zdroj: Roger Dubuis

9

Zdroj: Roger Dubuis

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!