Míříme vysoko – jak s grácií přežít let

Publikováno: 01.09.2016 19:27 | Marek Michalec

Léto skončilo a s ním i dovolené a také poněkud vlažnější pracovní tempo. Lety za mořem a odpočinkem vystřídají lety na pracovní schůzky, jednání nebo konference. Naštěstí balení na pracovní cestu není takový problém jako na dovolenou. Vystačíte si víceméně jen s kosmetikou, spodním prádlem a obleky.

Nesmíme však zapomínat na čas mezi vstupem a výstupem z letištní haly. Nekonečné čekání, pobíhání po letišti a nakonec obvykle několikahodinový let strávený sezením v nepohodlné stísněné sedačce -  pokud tedy neletíte v business třídě. Jaké oblečení vybrat, abyste se cítili pohodlně a zároveň vypadali dobře?

1385942_665116076853661_31099231_n

Zdroj: Pinterest

Kalhoty - Při výběru kalhot myslete hlavně na volnost pohybu. Perfektně poslouží bavlněné chino kalhoty, ve kterých se budete cítit pohodlně při přemisťování se po letištním terminálu, posedávání u kávy při čekání na odbavení i letu samotném. Pokud máte raději džíny sáhněte po těch, které mají příměs elastanu. Umožní vám větší volnost pohybu než tradiční denim a nebudou se tolik mačkat.

Kalhoty: H&M, 599 CZK

Hm 2-599 CZK

Zdroj: Archiv značky

Horní část – Kalhoty by jsme měli. Přejdeme tedy výše. S button down košilí nešlápnete vedle. Vypadá dobře ležérně, vystrčená z kalhot, ale i v kombinaci se sakem. Další variantou je polo košile nebo jen bavlněné tričko. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, vybírejte spíše tmavší barvy. Nebudete se muset tolik obávat viditelného pomačkání a zašpinění při občerstvení v letadle, ať už svojí vinou či nepozorností někoho druhého. 

Tričko: H&M, 199 CZK

Hm-199 CZK

Zdroj: Archiv značky

Košile: H&M, 599 CZK

Hm-599 CZK

Zdroj: Archiv značky

Sako: Topshop, cena k doptání

Topshop 2-cena k doptani

Zdroj: Archiv značky

Svršek – Doklady, sluchátka, telefon,...to vše je potřeba někam uložit. Lehká bunda s kapsami, kam vše schováte a při celní kontrole ji jednoduše odložíte i s obsahem kapes do přihrádky. Další variantou je ležérní sako. S praktickými vnějšími i vnitřními kapsami, budete mít vše po ruce. Možná se trochu pomačká, ale při troše opatrnosti to nebude tak hrozné a pořád je to lepší varianta, než se na palubě složitě vysvlékat ze svetru.

Bunda: H&M, 1499 CZK

Hm-1499 CZK

Zdroj: Archiv značky

Boty – Vyberte ty s plochou podrážkou, kožené polobotky s podpatkem nejsou nejlepší volbou. Největší pohodlí vám zajistí slip-on obuv, můžete si je vzít klidně s sebou do příručního zavazadla a obout si je až na palubě. V takovém případě, ale myslete na ostatní pasažéry a dbejte na to, aby obuv kterou si budete vyzouvat nezpůsobovala nepříjemný zápach.

Boty: Adidas, 2599 CZK

Adidas-2599 CZK

Zdroj: Archiv značky

Espadrilles: Toms, cena k doptání

Toms- cena k doptani

Zdroj: Archiv značky

Doplňky - Hodinky, na seřízení místního času, pásek a příruční zavazadlo. Čím víc drobností budete mít na sobě, tím déle se zdržíte u celní kontroly a tím více toho můžete také ztratit. Příruční zavazadlo je nejlepší z plátna nebo kůže, je lehčí a dobře se tvaruje. Nebudete tak zdržovat uličku při usedání pasováním plastového kufru do zavazadlového prostoru nad vámi.

Cestovní taška: Topshop, cena k doptání

Topshop-cena k doptani

Zdroj: Archiv značky

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!