Míříme vysoko – jak s grácií přežít let

Publikováno: 01.09.2016 19:27 | Marek Michalec

Léto skončilo a s ním i dovolené a také poněkud vlažnější pracovní tempo. Lety za mořem a odpočinkem vystřídají lety na pracovní schůzky, jednání nebo konference. Naštěstí balení na pracovní cestu není takový problém jako na dovolenou. Vystačíte si víceméně jen s kosmetikou, spodním prádlem a obleky.

Nesmíme však zapomínat na čas mezi vstupem a výstupem z letištní haly. Nekonečné čekání, pobíhání po letišti a nakonec obvykle několikahodinový let strávený sezením v nepohodlné stísněné sedačce -  pokud tedy neletíte v business třídě. Jaké oblečení vybrat, abyste se cítili pohodlně a zároveň vypadali dobře?

1385942_665116076853661_31099231_n

Zdroj: Pinterest

Kalhoty - Při výběru kalhot myslete hlavně na volnost pohybu. Perfektně poslouží bavlněné chino kalhoty, ve kterých se budete cítit pohodlně při přemisťování se po letištním terminálu, posedávání u kávy při čekání na odbavení i letu samotném. Pokud máte raději džíny sáhněte po těch, které mají příměs elastanu. Umožní vám větší volnost pohybu než tradiční denim a nebudou se tolik mačkat.

Kalhoty: H&M, 599 CZK

Hm 2-599 CZK

Zdroj: Archiv značky

Horní část – Kalhoty by jsme měli. Přejdeme tedy výše. S button down košilí nešlápnete vedle. Vypadá dobře ležérně, vystrčená z kalhot, ale i v kombinaci se sakem. Další variantou je polo košile nebo jen bavlněné tričko. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, vybírejte spíše tmavší barvy. Nebudete se muset tolik obávat viditelného pomačkání a zašpinění při občerstvení v letadle, ať už svojí vinou či nepozorností někoho druhého. 

Tričko: H&M, 199 CZK

Hm-199 CZK

Zdroj: Archiv značky

Košile: H&M, 599 CZK

Hm-599 CZK

Zdroj: Archiv značky

Sako: Topshop, cena k doptání

Topshop 2-cena k doptani

Zdroj: Archiv značky

Svršek – Doklady, sluchátka, telefon,...to vše je potřeba někam uložit. Lehká bunda s kapsami, kam vše schováte a při celní kontrole ji jednoduše odložíte i s obsahem kapes do přihrádky. Další variantou je ležérní sako. S praktickými vnějšími i vnitřními kapsami, budete mít vše po ruce. Možná se trochu pomačká, ale při troše opatrnosti to nebude tak hrozné a pořád je to lepší varianta, než se na palubě složitě vysvlékat ze svetru.

Bunda: H&M, 1499 CZK

Hm-1499 CZK

Zdroj: Archiv značky

Boty – Vyberte ty s plochou podrážkou, kožené polobotky s podpatkem nejsou nejlepší volbou. Největší pohodlí vám zajistí slip-on obuv, můžete si je vzít klidně s sebou do příručního zavazadla a obout si je až na palubě. V takovém případě, ale myslete na ostatní pasažéry a dbejte na to, aby obuv kterou si budete vyzouvat nezpůsobovala nepříjemný zápach.

Boty: Adidas, 2599 CZK

Adidas-2599 CZK

Zdroj: Archiv značky

Espadrilles: Toms, cena k doptání

Toms- cena k doptani

Zdroj: Archiv značky

Doplňky - Hodinky, na seřízení místního času, pásek a příruční zavazadlo. Čím víc drobností budete mít na sobě, tím déle se zdržíte u celní kontroly a tím více toho můžete také ztratit. Příruční zavazadlo je nejlepší z plátna nebo kůže, je lehčí a dobře se tvaruje. Nebudete tak zdržovat uličku při usedání pasováním plastového kufru do zavazadlového prostoru nad vámi.

Cestovní taška: Topshop, cena k doptání

Topshop-cena k doptani

Zdroj: Archiv značky


Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek La Formela SS17 na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku La Formela SS17 na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Česko-slovenská trojice designerů LaFormela – Antonín Soukup, Miroslava Kohutiarová a Katarína Ravasová – představila svoji kolekci... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!